Strona główna / Lokalne / Drzewa przy ulicy Wyspiańskiego w Świnoujściu nie będą wycięte

Drzewa przy ulicy Wyspiańskiego w Świnoujściu nie będą wycięte

Nasi czytelnicy alarmowali, że drzewa wzdłuż ulicy Wyspiańskiego zostały oznaczone i prawdopodobnie pójdą pod piłę. Mieszkańców podczas ostatniej sesji rady miasta uspokoił prezydent.

– Drzewa zostały oznaczone. Niektórzy twierdzą, że są przeznaczone do wycinki. Żadne z tych drzew nie będzie wycięte. Będzie tak długo stało jak będzie zdrowe. W tym miejscu jest problem z korzeniami, które wchodzą na psa jezdni. Zamierzamy zwęzić tę ulice umożliwiając parkowanie po jednej stronie. Drzewa będą tak długo zielone przy tej ulicy, dopóki będą zdrowe i nie będą stanowić zagrożenia – zapowiedział Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

Po jednej stronie ulicy, przy której rosną drzewa, powstaną wkrótce miejsca parkingowe. Dzięki temu zabiegowi jednokierunkowa ulica będzie zwężona, lecz przez to uda się ocalić drzewa.

Zobacz również

Jacek i Michał na zawodach w zimowym pływaniu w Gdyni

W dniach 4-5.02.2023 r. w Gdyni na Marinie Gdyńskiej odbyły się zawody zimowego pływania Gdynia …

5 komentarzy

 1. A moim zdaniem po jednej stronie drzewa powinny być wycięte i ten odcinek ulicy powinien być poszerzony tak żeby
  ulica mogła być dwukierunkowa jak reszta tej ulicy Wyspiańskiego! To by znacznie odciążyło ulicę Wojska Polskiego na odcinku od ul . Moniuszki do ul Matejki!. Jakoś ten pomysł nie przychodzi do głowy władzom miasta, a to jest też troska o bezpieczeństwo mieszkańców na ulicach naszego miasta. Trzęsienie portkami przed grupą pseudo 'Zielonych” niezbyt dobrze świadczy o obecnych władzach naszego miasta.

 2. a co to znowu domorośli ekolodzy blokuja porządkowanie przestrzeni?ta ulica wymaga uporządkowania w tym zieleni…czy widzieliście jak na zachodzie takie ulice wyglądają?poza tym niektóre z drzew przeszkadzaja w widocznowsci wjazdu i wyjazdy.A dodatkowo jesli wycina się jakas zieleń do robi się przestrzeń dla innych elementów zielonych które maja więcej miejsca i lepiej rosna.Także STOP ekologom samoukom 🙂

 3. „Drzewa będą tak długo zielone przy tej ulicy, dopóki będą zdrowe i nie będą stanowić zagrożenia – zapowiedział Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.”
  A co cisami na promenadzie panie prezydencie ? Komu zagrażały ?
  Co z tą starą sosną, której system korzeniowy naruszyli budowlańcy , których pan posłał na te drzewa ?
  Stara sztuczka słowna.
  A potem wycinka i beton.

 4. Psa jezdni? Ciekawe bardzo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.