Strona główna / Lokalne / Konkurs czytelniczy „20 lat Polski w NATO”

Konkurs czytelniczy „20 lat Polski w NATO”

W środę, 27 marca, Klub 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przy współudziale Wydziału Wychowawczego zorganizował konkurs czytelniczy nt.: „20 lat Polski w NATO”, w którym wzięli udział żołnierze – zwycięzcy eliminacji macierzystych jednostek Flotylli.

Zasadniczym celem konkursu było pogłębienie wiedzy o euroatlantyckim systemie bezpieczeństwa w 20 rocznicę wstąpienia Polski do NATO, a także poznanie zasad obecnego funkcjonowania Sojuszu, ukazanie partnerskiego współdziałania Polski i sojuszników paktu w ramach umacniania bezpieczeństwa oraz utrzymania pokoju na świecie.

W trakcie eliminacji składającej się z części pisemnej i ustnej uczestnicy konkursu wykazali się wiedzą z zakresu problematyki historyczno-politycznej powstania paktu, struktury funkcjonowania, jego głównych celów i zamierzeń oraz udziału Polskich Sił Zbrojnych w misjach pokojowych sojuszu.

W wyniku emocjonującej rywalizacji w konkursie zwyciężył starszy marynarz Mariusz Mnich, zaś drugie miejsce zajął starszy marynarz Mariusz Szałach obaj reprezentujący 12. Dywizjon Trałowców. Trzecie miejsce przypadło w udziale starszemu marynarzowi Jackowi Radek z KPW Świnoujście. Laureatom konkursu wyróżnienia i nagrody rzeczowe wręczył dowódca 8. Flotylli Obrony Wybrzeża komandor Piotr Nieć.

Organizacja konkursu, wysoki poziom merytoryczny oraz pomysł jego przeprowadzenia w roku jubileuszu 20-lecia wstąpienia Polski do NATO, spotkał się z dużym zainteresowaniem oraz zadowoleniem ze strony uczestników. Według opinii uczestników konkurs obok poszerzenia wiedzy, zainteresowań tematyką o NATO, pozwolił także przybliżyć znaczący wkład Marynarki Wojennej w tym 8.FOW podejmowanych na wielu płaszczyznach na rzecz umacniania bezpieczeństwa i pokoju w ramach współpracy sojuszniczej NATO.

Źródło: 8. FOW

Zobacz również

Stowarzyszenie ze Świnoujścia chce rozwijać technologię odnawialnych źródeł energii

Po 7 miesiącach od podpisania Listu Intencyjnego związanego z powstaniem Uznamsko-Wolińskiej Doliny Wodorowej w dniu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.