sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / Plastyka dla Smyka w Domu Kultury

Plastyka dla Smyka w Domu Kultury

Kreatywne warsztaty artystyczne, czyli Sztuka Malucha, okazały się wyjątkowo atrakcyjną formą  spędzenia czasu zarówno dla małych dzieci i ich rodziców. Dwadzieścioro, naprawdę małych maluszków, pod twórczym przewodnictwem artystek: Natalii Białkowskiej i Aleksandry Borelowskiej spełniały swoje twórcze marzenia, ugniatając dosłownie materię sztuki.

W piątkowych warsztatach czynnie uczestniczyli rodzice najmłodszych twórców. To dopiero początek nowego cyklu zajęć dla naprawdę najmłodszych i ich rodziców organizowanego w naszym Domu Kultury. Instruktorki Natalia i Ola planują w przyszłości przygody z fakturą, smakiem i ciekawe doznania węchowe dla malucha. Tego trzeba spróbować, zapraszamy serdecznie do Domu Kultury.

Natalia Białkowska, instruktorka Domu Kultury i pomysłodawczyni zajęć z maluszkami, tak opisuje swoje zajęcia: Sensoplastyka, to zajęcia edukacyjno-twórcze przeprowadzane w grupie, podczas których pobudzamy wszystkie zmysły. Na zajęciach wykorzystywane są produkty spożywcze, które znajdziemy w każdej niemal domowej kuchni np. makaron, ryż, kasza, kakao, chrupki kukurydziane, mąka itp. Kolorowe produkty, barwione są za pomocą barwników spożywczych. Ze względu na fakt, iż wszystkie produkty nie są szkodliwe dla zdrowia, zajęcia te są jak najbardziej zalecane nawet dla najmłodszych dzieci. Sensoplastyka nie posiada ograniczeń wiekowych, na zajęcia mogą uczęszczać  dzieci, jak i osoby dorosłe. Najmniejsi uczestnicy współpracują z pomocą swoich rodziców, którzy tym samym mają możliwość ingerencji w rozwój umysłowo-ruchowy swoich pociech.

Celem sensoplastyki jest:

  • doświadczanie różnorodnych bodźców zmysłowych, stymulujących rozwój dziecka.
  • wspomaganie rozwoju poznawczego
  • praca w grupie przyczynia się do rozwoju funkcjonowania w społeczeństwie oraz poznawania nowych ludzi
  • wspomaganie rozwoju motoryki małej dziecka (praca dłoni)

Ponadto zajęcia pomagają w uwalnianiu ekspresji twórczej dziecka oraz zachęcają do twórczego, kreatywnego działania.

Piątkowe zajęcia plastyczne, w pełni potwierdziły powyższe założenia. Warsztaty okazały się wielką atrakcją, pełną radości, angażując wszystkie zmysły najmłodszych i naprawdę najmniejszych, wraz z ich rodzicami. Choć dla dorosłych, sztuka bywa często niezrozumiałą materią, to jednak dla dzieci  wspaniała sensualna przygoda. W tym miejscu możemy przywołać internetowy komentarz, na temat zajęć, jednej z mam młodej uczestniczki warsztatów: ”Tak wygląda raj bobasów :  ) Umazane, oblepione, upaćkane i …. absolutnie szczęśliwe :  ) Widziałam te szelmowskie uśmiechy na tych młodziutkich mordeczkach :  ) I mama nie mówiła „nie wolno” !!! No raj !!!”.

Tak więc nie pozostaje nam nic innego jak kontynuować takie twórcze zajęcia w domu Kultury, stopniowo poszerzając ich ofertę.

Zobacz również

Chcesz pracować w dziale utrzymania tunelu? Jest praca

Jest praca. Inspektor w dziale utrzymania tunelu pod Świną. Kandydaci powinni mieć wykształcenie min. średnie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.