Strona główna / Lokalne / Pył węglowy znowu dokucza mieszkańcom Świnoujścia [FILM]

Pył węglowy znowu dokucza mieszkańcom Świnoujścia [FILM]

O tym, że świnoujski port nie pachnie, hałasuje i pyli wie niemal każdy mieszkaniec miasta. Ale o tym, że zagraża nie tylko naszemu zdrowiu, brudzi samochody, jachty,  urządzenia klimatyzacyjne, a nawet jest uciążliwym sąsiadem terminala LNG, mało kto wie. Tak samo jak to, że sytuacja operatora świnoujskiego portu z roku na rok jest niestety coraz gorsza.

Mieszkaniec Warszowa przygotowuje pozew przeciwko OT Portowi o zwrot środków, które musiał wydać na naprawę  urządzeń klimatyzacyjnych w swoim zakładzie.

– Po otworzeniu i próbie czyszczenia okazało się, że w środku  wszędzie  jest pył węglowy, który nie tylko zapchał filtry, ale nawet pozacierał kilka elementów mechanicznych – mówi przedsiębiorca. – Nas ludzi i naszych płuc tak łatwo nie da się naprawić.

Uciążliwy sąsiad

Warto zauważyć, że część zanieczyszczeń  węglowego przemieszcza  się w kierunku… terminalu LNG. Nieoficjalnie wiadomo, że część alarmów ppoż to wynik właśnie pylenia z portu, a infrastruktura terminalu odczuwa negatywny wpływ płynu i bardzo szybko się dekapitalizuje.

Portowe pasmo nieszczęść

Świnoujska spółka portowa nie ma ostatnio szczęścia – akcje grupy kapitałowej, której jest częścią OT Port Świnoujście dosłownie pikują do dołu od kilkunastu miesięcy. Inwestycja polegająca na budowie nowoczesnych suwnic jest dziś chyba raczej w sferze marzeń niż realnych możliwości.

 

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

Jeden komentarz

  1. Co jak pył węglowy doleci do świeczki w gazoporcie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.