Strona główna / Lokalne / Świnoujście rozbłyśnie na niebiesko

Świnoujście rozbłyśnie na niebiesko

2 kwietnia jest Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Na znak naszej solidarności z chorymi dziś o zmierzchu plac Wolności rozbłyśnie niebieskimi światełkami. Dlaczego akurat na niebiesko? Bo właśnie ten kolor jest na całym świecie symbolem solidarności z dotkniętymi autyzmem.

Dziś od godziny 10.00 do 13.00, właśnie na placu Wolności uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi organizują coś w rodzaju happeningu. Mówią o tym, czym jest autyzm, jak zachowują się dotknięte nim dzieci, jak należy je wspierać.

– Szanowni Państwo. Niech nasza solidarność z nimi nie będzie tylko dziś 2 kwietnia w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Pamiętajmy o nich, wspierajmy każdego dnia w roku – dodaje Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Piłka koszykowa dziewcząt w ramach liceliady 2022/2023

W środę 1 lutego, w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się …

Jeden komentarz

  1. Jeśli ogłoszono Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, to oznacza że jest już tak źle, że propaganda koncernów farmaceutycznych postanowiła działać. Dzieci DOTKNIĘTE autyzmem ? Kto wam takie sofrmułowania podsuwa ?
    To jest EPIDEMIA autyzmu szczepionkowego. Niemal w każdym kraju na świecie notuje się LAWINOWY wzrost zgłaszania się rodziców z dziećmi na badanie spektrum zaburzeń autystycznych. Kolejki do specjalistów są minimum pół roku. To dramat dla rodziców i całych społeczeństw. Nasze dzieci i wnuki nie zostały „dotknięte”, ale ZASZCZEPIONE i do ich organizmu wprowadzono ADJUWANTY , które zawierają związki glinu (aluminium) : wodorotlenek glinu lub fosforan glinu. Są to silne trucizny nerorologiczne.. U dzieci o osłabionej odporności organizmu wywołują ciężkie zmiany neurologiczne, których skutkiem jest AUTYZM. 2 kwietnia powinien być dniem protestu przeciwko zbrodni na najmłodszych. Powinni przyjść na plac wszyscy lekarze i pielęgniarki podające szczepionki , aby przyjrzeć się skutkom swojego serwilizmu na rzecz biznesu farmaceutycznego. Państwo oraz polska służba zdrowa zostawia w razie czego rodziców samym sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.