Strona główna / Lokalne / Kolejne osoby muszą przeprosić za obrażenie szpitala i jego pracowników

Kolejne osoby muszą przeprosić za obrażenie szpitala i jego pracowników

Świnoujski szpital mówi stop hejtowi w internecie. Wytacza działa przeciwko osobom, które obrażają placówkę oraz personel w niej pracujący. Osoby piszące anonimowe komentarze musiały już publicznie przeprosić np. za nazwanie szpitala umieralnią.

– Są to komentarze obraźliwe, nawołujące do nienawiści. Hejtują osoby, więc nie jest to krytyka dozwolona zgodnie z konstytucją, czy prawem prasowym. Jest to typowy hejt i mowa nienawiści – mówi Dorota Konkolewska, prezes świnoujskiego szpitala.

Przedstawiciele szpitala proponują pacjentom, którzy nie są zadowoleni z usług medycznych bezpośredni kontakt ze szpitalem, a nie pisanie komentarzy w internecie. Jednocześnie podkreślają, że wywoływanie negatywnych emocji w komentarzach służy wywołaniu agresji. Nie zamierzają się poddawać i zapowiadają kolejne sprawy sądowe wobec hejterów.

– Osoby, które zdecydowały się w drodze ugody sądowej nas przeprosić, zrobiły to w sposób publiczny. Mamy również częściowo wygrany proces właśnie jest jednym z podmiotów, który prowadzi taki portal. Myślę że będzie to jeszcze kwestia apelacji, ale portal również musi przeprosić nas za umieszczanie takich komentarzy, bo jak się okazuje sam nie przestrzega regulaminu, który utworzył – dodaje Dorota Konkolewska.

Od ponad roku w świnoujskim szpitalu pracuje pełnomocnik do spraw praw pacjenta. Do jego zadań należy m.in. pomoc w dochodzeniu praw w sprawach związanych z przyjęciem, leczeniem, warunkami pobytu i wypisaniem pacjenta ze szpitala.

 

Zobacz również

Udało się. Do Świnoujścia wraca stacja dializ

W piątek, 27 stycznia ruszy ponownie stacja dializ w Świnoujściu. Będzie funkcjonowała przy ul. Powstańców …

27 komentarzy

 1. Do ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ… czyżby nożyce się odezwały?

 2. No właśnie. Czego boją się ci anonimowi hejterzy, skoro uważają, że piszą prawdę?

 3. “ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ” jak dotąd żadnej sprawy tego typu nie wygrałeś w sądzie, wszystkie przegrywasz, więc nie bądź taki do przodu. Oliwa zawsze na wierzch wypływa, a ręka sprawiedliwość dosięga.

 4. Czytając komentarze pod artykułem tu i na FB można wyciągnąć jeden wniosek – ogromne braki w edukacji na temat służby zdrowia. Jeżeli mieszkańcy nie wiedzą że w ich szpitalu nie ma SOR-u tylko izba przyjęć i w nocy nie jest to POZ tylko narzucona przez rząd pomoc nocna i świąteczna, to mają tzw. „pretensje do garbatego, że ma dzieci proste”. Szpital powiatowy nigdy nie będzie kliniką bo nie ma kontraktu z NFZ nawet jakby miał najlepszy sprzęt i specjalistów, i nikt nie będzie przeprowadzał tu chirurgii ręki nawet gdyby był specjalistą w tej dziedzinie, bo tu pracuje jako zwykły chirurg. A prywatne opinie nie są podstawą do osądzania wszystkich jednakowo. Jak mi się kelnerka nie podoba ( i jak to nie raz piszą komentujący „głupio się uśmiecha”) to nie lecę z tym do portali i nie piszę tego na FB.

 5. a może coś jest na rzeczy z tym portalem? czy o tym ktoś pomyślał? przecież to nie pierwszy wyrok sądu, który uznaje winę prowadzących ten portal i każe im przepraszać?

 6. W przepraszaniu najbardziej „boli” to, że trzeba się przyznać, że nie miało się racji. A pewnie i tak nie wszyscy potrafią zrozumieć to, że nie wolno nikogo obrażać, bo ludzie pracujący w konkretnym zakładzie, na określonych stanowiskach nie są anonimowi.

 7. „a może jednak coś jest prawdą w tych negatywnych komentarzach ?” – nie chodzi o to że nie wolno krytykować szpitala na forum publicznym. Wolno. Czym innym jednak jest krytyka a czym innym hejt i obrażanie pracującym w nim ludzi.

  • Właśnie o to chodzi. Jest sformułowanie klucz: „wywoływanie negatywnych emocji”. Czyli napiszesz rzeczowy, merytoryczny i przedstawiający prawdę komentarz ale dostaniesz komentarze-odpowiedzi w tonie negatywnym od zbulwersowanych ludzi i szpital zaskarży cie, że wywołałaś negatywne emocje i hejt’

 8. Brawo Pani Prezes, tak trzymać. Nikt nie ma prawa bezzasadnie innych obrażać.

  • Bezzasadnie??Wiadomo, ze przykro czytać takie opinie , ale warto tez wyciągać wnioski zamiast się obrażać.

   • Jaki wniosek według pani można wyciągnąć z opinii „szpital to umieralnia” albo „pracują tam sami nieudacznicy”? Za prawdę nikt normalny się nie obraża. Prawda powinna mieć poparcie w faktach, a nie w odczuciach czy przypuszczeniach. A jak ktoś chce sprawę wyjaśnić, a nie robić szum medialny, to na pewno może to zrobić w tym szpitalu bez problemów przedstawiając swoje uwagi do konkretnych osób lub sytuacji. Jak można przeczytać jest tam pełnomocnik do spraw praw pacjenta.

   • Można też nie obrażać a zwracać uwagę na nieprawidłowości w działaniu szpitala. Nikt nie idzie do sądu za to że ktoś napisze „Uważam że zostałem źle potraktowany”.

    • Aby zwracać uwagę na nieprawidłowości trzeba mieć wiedzę na temat procedur, przepisów i zasad jakie obowiązują w danym zakładzie. I przez ten brak wiedzy często wiele osób uzurpuje sobie prawo do usług w danym miejscu nienależnych. Osobiste odczucia nie powinny stanowić podstawy do komentowania tego na forum publicznym. Jak tu ktoś napisał można sprawę wyjaśnić na miejscu i poprzeć ją faktami. I na pewno jak racja będzie po stronie pacjenta to usłyszy on przynajmniej słowo przepraszam.

 9. Jestem stałą pacjentką szpitala ze względu na swoją chorobę leżącą na oddziale wewnętrznym ichcę podziekować wszystkim pielęgniarką oraz lekarzą za bardzo miłą obsługę pacjenta jedynym problemem ,ktory mi dokucza to jest wyrzywienie kasza, ryż itak w kólko Pozdrawiam

 10. nikt nie umarł w tym szpitalu ?

  • To jak ktoś umrze w helikopterze medycznym czy karetce pogotowia, to to już nie jest helikopter czy karetka tylko umieralnia? Myślisz troszeczkę?

 11. a może jednak coś jest prawdą w tych negatywnych komentarzach ?

  • To dlaczego wszystkie te komentarze negatywne są anonimowe? Ci którzy piszą prawdę nie powinni się tego wstydzić. Prawda się obroni sama. Jak ktoś napisał prawdę to czego się boi?

 12. To jakie usługi medyczne wykonuje ten nasz szpital w Świnoujściu ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.