Strona główna / Lokalne / Świnoujście świetlną stolicą Zachodniopomorskiego

Świnoujście świetlną stolicą Zachodniopomorskiego

Taki tytuł przyznano naszemu miastu w ogólnopolskim plebiscycie „Świeć się z Energą”. Nagrodą jest energooszczędny sprzęt AGD wartości 10 tys. złotych. Został przekazany do ośrodka przy ulicy Basztowej prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Caritas Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej.

Symboliczny czek i nagrody dziś w urzędzie miasta przekazali prezydentowi Januszowi Żmurkiewiczowi przedstawiciele organizatora  kierownik Zespołu Handlowego Grupa Polska Press Oddział Szczecin Mateusz Dziuk i handlowiec Grupy Polska Press Oddział Szczecin Wiesława Sowa.

– Po raz pierwszy braliśmy udział w tym plebiscycie i udało się. Cieszy nas to tym bardziej, że nagrody trafią do tych, którzy ich naprawdę potrzebują – powiedział Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz. – Ten tytuł i te nagrody to kolejny dowód na to, że mieszkańcom i gościom naprawdę podobają się nasze świąteczne iluminacje.

Prezydent podziękował również tym, dzięki którym powstały iluminacje: swojemu zastępcy Barbarze Michalskiej, naczelnikowi i pracownikom wydziału infrastruktury i zieleni miejskiej oraz radnym, którzy zaakceptowali wydatki na ozdoby.

– My również dziękujemy panu prezydentowi, że o nas pamiętał oraz wszystkim, dzięki którym te nagrody będą służyły naszym podopiecznym – powiedziała Danuta Rożej, prezes zarządu świnoujskie koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

– Otrzymane nagrody będą służyły naszym podopiecznym w placówkach dziennego wsparcia, po obu stronach miasta – dodała również Katarzyna Rycombel, kierownik dziennego domu pobytu Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. – Trzymamy kciuki za wygraną Świnoujście w kolejnej edycji.

Plebiscyt na najładniejsze świąteczno – noworoczne iluminacje organizowany był już po raz dziesiąty.

Rozgrywany jest w dwóch kategoriach: plebiscytu miast oraz konkursu fotograficznego. O końcowej klasyfikacji decydują sms-y nadsyłane przez ludzi.

Zasadą jest, że nagrodzone miasta przekazują nagrody rzeczowe potrzebującym.

Na przestrzeni lat dzięki akcji podopieczni prawie 200 placówek m.in. domów dziecka, stowarzyszeń, ośrodków pomocy społecznej zyskali pomoc, która ułatwiła im życie.

W tym roku w plebiscycie udział wzięło 159 miast, najwięcej (22) z Wielkopolski

Świnoujście jako jedyne miasto z naszego województwa znalazło się w pierwszej „16” laureatów, którzy otrzymują nagrody.

W skład każdego zestawu wchodzi: kuchenka, zmywarka, dwie chłodziarko-zamrażarki, dwie pralki, dwie mikrofalówki, dwa blendery , dwa parowary, sokowirówka i dwa czajnik.

Zobacz również

Jacek i Michał na zawodach w zimowym pływaniu w Gdyni

W dniach 4-5.02.2023 r. w Gdyni na Marinie Gdyńskiej odbyły się zawody zimowego pływania Gdynia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.