Strona główna / Lokalne / Pora wyłonić największe piłkarskie talenty z województwa zachodniopomorskiego!

Pora wyłonić największe piłkarskie talenty z województwa zachodniopomorskiego!

Drużyny chłopców i dziewczynek ze wszystkich 21 powiatów wystąpią w zachodniopomorskich Finałach Wojewódzkich Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Nie zabraknie na nim najmłodszych piłkarzy ze Świnoujścia

– Chłopcy z rocznika 2012 trenują u nas od 4 roku życia. Są bardzo utalentowani. W najbliższy piątek wystąpią w Szczecinku na wojewódzkich finałach. Wiążemy z nimi duże nadzieje, tym bardziej, że do tej pory nie przegrali żadnego meczu w swojej kategorii wiekowej – mówi Marcin Adamski, trener i były reprezentant Polski w piłce nożnej.

Dzieci w Świnoujściu mogą doskonalić swoje umiejętności pod okiem wykfalifikowanej kadry, by później odnosić sukcesy na boiskach i stadionach właśnie podczas takich zawodów.

– Dziś dzieci mają stworzone wyśmienite warunki. W naszej akademii  mamy dziesięciu licencjonowanych trenerów: dwóch licencją UEFA A, czterech z licencją UEFA B i resztę z  licencją UEFA C. Robimy wszystko, żeby dzieciom zapewnić jak najlepsze warunki. Nie zawsze jest to proste, bo w Świnoujściu brakuje przede wszystkim boisk do tego, żeby można jeszcze lepiej z tymi dziećmi pracować – dodaje Marcin Adamski.

Najmłodsze drużyny chłopców i dziewczynek zagrają w Szczecinku w piątek. W rywalizacji weźmie udział ponad 90 drużyn.

Zobacz również

Piłka koszykowa dziewcząt w ramach liceliady 2022/2023

W środę 1 lutego, w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.