Strona główna / Lokalne / [RAPORT] Zajrzeliśmy na place budowy budynków wielorodzinnych
Foto: Noras/skyscrapercity

[RAPORT] Zajrzeliśmy na place budowy budynków wielorodzinnych

W ciągu trzech lat w Świnoujściu wydano 22 pozwolenia na budowę dla budownictwa wielorodzinnego. Część z inwestycji udało się już zrealizować, a nowi mieszkańcy wprowadzili się do swojego wymarzonego „M”.

W 2015 roku wydano trzy pozwolenia na budowę. W kwartale ulic 11 Listopada/Mieczowa/Ułańska wydano zgodę na 55 lokali mieszkalnych. Rok później inwestor rozpoczął budowę kolejnego budynku z następnymi 55 mieszkaniami. Inwestycja jest już zrealizowana.

Tego samego roku zgodę na budowę otrzymał inwestor kończący właśnie najwyższy budynek położony przy skrzyżowaniu ulic Malczewskiego i Wojska Polskiego. Na kilkunastu kondygnacjach będzie łącznie 141 mieszkań.

W 2015 roku z budowę mógł rozpocząć kolejny inwestor, który wybudował niewysoki budynek przy skrzyżowaniu ulic Łużyckiej i Grunwaldzkiej. Znalazło tam swoje cztery kąty 10 rodzin.

W 2016 roku budowę przy ulicy Grunwaldzkiej rozpoczął inwestor, który otrzymał zgodę na wybudowanie 6-kodygnacyjnego budynku ze 135 lokalami mieszkalnymi. Pierwszy etap inwestycji już się zakończył. Do czerwca 2020 roku ma zostać zakończony drugi etap.

Tego samego roku pozwolenie na budowę otrzymał inwestor, który zakończył już budowę budynku przy ulicy Kujawskiej. Powstało tam 21 lokali mieszkalnych.

Przy ulicy Gdyńskiej rozpoczęła się budowa 40 lokali. Dziś mieszkają w niej już właściciele. Podobnie jak przy ulicy Steyera, gdzie niedawno oddano do użytku 25 mieszkań dla wojskowych. W 2015 roku pozwolenie na budowę otrzymał jeszcze inwestor, który wybudował 13 lokali przy ulicy Rycerskiej.

W trakcie realizacji jest miejska inwestycja mieszkaniowa realizowane przez spółkę przy ulicy Steyera, w której będzie 48 mieszkań.

Od kilku lat na działce przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Daszyńskiego powstaje  jeszcze jeden budynek mieszkalny, chociaż inwestor ma pozwolenia na budowę od 2016 roku, budowa jest na etapie fundamentów. Po wybudowaniu będą tam 32 lokale.

2017 roku rozpoczęto budowę osiedla szeregowego przy ulicy Basztowej. Inwestycja jest już zakończona. Jest tam łącznie 12 mieszkań.

Tego samego roku otrzymano pozwolenie na budowę dla kolejnej miejskiej inwestycji przy ulicy Steyera. Jest ona w trakcie realizacji. Po wybudowaniu w bloku będą 52 lokale.

W 2017 roku pozwolenia na budowę otrzymało jeszcze 6 inwestycji mieszkaniowych, a aktualnie są jeszcze w trakcie realizacji: przy ul. Monte Cassino 8 (38 lokali), Markiewicza (31 lokali), Piastowskiej (7 lokali), Bohaterów Września (42 lokale) i Sosnowej (21 lokali). Na etapie uzyskania pozwolenia na budowę jest inwestycja przy ulicy Lutyckiej 7.

W 2018 roku w miejscu po dawnej Bryzie przy ul. Gdyńskiej rozpoczęła się kolejna budowa, powstaną tam 52 lokale. Jeszcze jeden inwestor realizuje budowę przy ulicy Matejki w pobliżu sklepu Kaufland (24 lokale). Pozwolenie na budowę otrzymała także firma, która zamierza wybudować budynek przy skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Matejki. Ma być w nim 128 lokali.

O pozwolenie na budowę stara się jeszcze dwóch inwestorów chcących wybudować nieruchomości przy ulicy Wyspiańskiego oraz Piastowskiej.

Uwaga! Zestawienie nie zawiera informacji o budynkach w zabudowie jednorodzinnej oraz budownictwie apartamentowym w dzielnicy nadmorskiej.

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

4 komentarze

  1. W realizacji od 2017r. – Sosnowa (21 lokali) w którym miejscu??? Doprawdy, na pewno???

  2. wybudujcie domy wzdłuz drogi ul Grunwaldzka od skrzyzowania do samej granicy…piekne miejsce z widokiem na Golm.

  3. Na Matejki koło Kauflandu 30 lokale mieszkalne oraz 15 pensjonatowo-usługowych na parterze a nie jak w artykule 23

  4. ulice i ich oznaczenia

    Daszyńskiego dochodzi aż do Grunwaldzkiej czy do Steyera i Steyera dochodzi do Grunwaldzkiej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.