Strona główna / Lokalne / Pierwsze jachty już zwodowane. Marina ma nowego kierownika

Pierwsze jachty już zwodowane. Marina ma nowego kierownika

Nad morzem czuć już wiosnę. Pierwsze jachty w świnoujskiej marinie już zwodowane. Właściciele przygotowują się do sezonu. Chętnych do żeglowania nie brakuje. Za kilka tygodni port jachtowy wypełni się białymi łodziami.

– Pierwsi żeglarze już zeszli na wodę. Marina będzie gotowa na tip-top za kilka tygodni.Marina w Świnoujściu jest najważniejszą na południowym wybrzeżu Bałtyku. Przede wszystkim dlatego, że jest miejscem schronienia dla żeglarzy i można do niej wpłynąć podczas trudnych warunków pogodowych – mówi Marek Świderski, kierownik świnoujskiej mariny.

Najbliższy czas dla świnoujskiego portu jachtowego to sporo wyzwań. Nowy kierownik chce przede wszystkim przyciągnąć więcej rezydentów, czyli armatorów łodzi na postój dłuższy niż 1 miesiąc.

– Plany są bardzo poważne, przede wszystkim chciałbym, aby udział rezydentów wśród klientów mariny był większy. W tej chwili jest ich około 100, natomiast marina dysponuje 320 miejscami – dodaje Marek Świderski.

Port jachtowy dysponuje miejscami postojowymi dla jachtów oraz specjalistycznymi pomostami postojowymi dla skuterów wodnych. Port jachtowy posiada również nabrzeże zewnętrzne przystosowane do obsługi statków pełnomorskich

Zobacz również

Dziki wróciły do Świnoujścia

W ostatnim czasie wiele zwierząt zostało odłowionych. Przyroda najwyraźniej nie znosi próżni. Dziki powracają i …

4 komentarze

  1. rejsomat ma tez całą bazę rejsów ze świnoujścia. rejsy po bałtyku on way, albo start i koniec w świnoujściu.

  2. Żeby taka marina była samofinansująca trzeba by podwoić ilość miejsc bo tak ceny będą tylko dla możnych, a nie dla żeglarzy.

  3. W marinie Świnoujskiej źle się dzieje już od kliku lat Jestem rezydentem od kilku lat i widzę że poziom obsługi spada (nie piszę tu o bosmanach tylko adminostracj) a przeciętnych rezydentów “zabija” poziom cen Dla kogo właściwie jest ta marina? Dla niemieckich klientów zarabiających w euro czy dla nas Polaków zarabiających w złotówkach W takim tempie z tych 100 rezydentów niedługo pozostaną tylko firmy czarterowe Pozostali uciekną. Wystarczy w sezonie popatrzeć na bandery cumujacych jachtów A wystarczyłoby stworzyć dobry system rabatowy bo istniejący to śmiech na sali. Dzisiejszy cennik można podsumować jednym słowem CHCIWOŚĆ

  4. taaak, zapełnić rezydentami, a w sezonie gdzie mają stanąć goście? już w tamtym roku był problem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.