Strona główna / Lokalne / Fragmentem nowej promenady pospacerujemy jeszcze w kwietniu

Fragmentem nowej promenady pospacerujemy jeszcze w kwietniu

50 gatunków różnych roślin zostanie nasadzonych na Promenadzie Zdrowia jeszcze w kwietniu. Przejdziemy i przejedziemy (na rolkach czy rowerze) po niej jeszcze w tym miesiącu.

Inwestycja będzie oddawana w dwóch etapach. W kwietniu gotowy ma być fragment od ul. Małachowskiego do Energetyków, natomiast do końca maja od Energetyków do Powstańców Ślaskich wraz z wjazdami na plażę.

Już rozpoczęło się nasadzanie roślinności na promenadzie. Kilka miesięcy temu w ramach nasadzeń kompensacyjnych w rejonie przyszłego ogrodu sensorycznego dosadzono 10 drzew w tym trzy platany. Teraz dochodzą kolejne rośliny. Będą także nowe drzewa – łącznie 160 sztuk grabów, brzóz i jarząbów. Będą one tworzyły m.in. szpaler oddzielający ścieżkę rolkową od rowerowej.

Do tego krzewy, trawy, byliny o takich nazwach jak choćby: pęcherznica kalinolistna, jeżówka purpurowa, penstemon naparstnicowaty, imperata red baron, wisteria, ostnica i wiele innych.

Zamontowane są już niemal wszystkie elementy tzw. małej architektury: tunele, zacieniacze, część ławek. W poniedziałek (8 kwietnia) ma się rozpocząć wylewanie betonu (koloru czerwonego) na ścieżkę rowerową.

Nowe rośliny, trawniki i czerwona ścieżka rowerowa i białe trakty spacerowe sprawią, że z dnia na dzień Promenada Zdrowia będzie się stawać coraz bardziej kolorowa.

Jeszcze przed świętami ma być otwarte nowobudowane przejście na plażę na wysokości ul. Trentowskiego.

Natomiast w maju i czerwcu wykonane zostaną także nasadzenia kompensacyjne drzew po obu stronach nowej promenady (około tysiąca sztuk).

 

 

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

Jeden komentarz

  1. Na promenadzie zdrowia będzie posadzonych aż 160 drzew!! A ile w tym miejscu ich wycięto??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.