Strona główna / Lokalne / Strajk nauczycieli w Świnoujściu. Odwołano lekcje

Strajk nauczycieli w Świnoujściu. Odwołano lekcje

Przed budynkami 16 szkół w Świnoujściu powieszono flagi państwowe oraz związkowe. We publicznych szkołach i przedszkolach trwa strajk za wyjątkiem Przedszkola Miejskiego nr 10 przy ulicy Monte Cassino. Po godzinie 8 rano nauczyciele zaczęli przychodzić do szkół, aby podpisać listy strajkowe.

Dyrektorzy świnoujskich szkół w ubiegłym tygodniu zawiadamiali rodziców, aby w czasie strajku nie przyprowadzać dzieci do przedszkoli i szkół. Jeśli będzie to niemożliwe, opieką nad dziećmi zajmą się sami dyrektorzy.

Wcześniej w referendum wolę strajku wyraziło 92 proc. nauczycieli. W świnoujskich szkołach i placówkach oświatowych jest 866 etatów, w tym 613 nauczycielskich i 253 pracowników administracji oraz obsługi.

Zobacz również

Droga rowerowa na Warszowie. Wykonawca na ostatnim odcinku

Trwają prace na ostatnim odcinku drogi rowerowej wzdłuż ulicy Barlickiego, konkretnie na odcinku wzdłuż ogródków …

3 komentarze

  1. Nie popieram strajku w takiej formie, podwyżki owszem ale dla nauczycieli, którzy na to zasługują nauczyciele powinni tez być oceniani tzn ich praca i zaangażowanie poziom i jakość nauczania jest niska w Świnoujsciu. Bardzo doceniam moich nauczycieli i dziękuje za to ile mnie nauczyli, gdy patrzę na szkole dziś martwię się o swoje dzieci,przykre

  2. Popieram protest nauczycieli! Walczcie do końca!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.