Strona główna / Lokalne / Strajk nauczycieli w Świnoujściu. Odwołano lekcje

Strajk nauczycieli w Świnoujściu. Odwołano lekcje

Przed budynkami 16 szkół w Świnoujściu powieszono flagi państwowe oraz związkowe. We publicznych szkołach i przedszkolach trwa strajk za wyjątkiem Przedszkola Miejskiego nr 10 przy ulicy Monte Cassino. Po godzinie 8 rano nauczyciele zaczęli przychodzić do szkół, aby podpisać listy strajkowe.

Dyrektorzy świnoujskich szkół w ubiegłym tygodniu zawiadamiali rodziców, aby w czasie strajku nie przyprowadzać dzieci do przedszkoli i szkół. Jeśli będzie to niemożliwe, opieką nad dziećmi zajmą się sami dyrektorzy.

Wcześniej w referendum wolę strajku wyraziło 92 proc. nauczycieli. W świnoujskich szkołach i placówkach oświatowych jest 866 etatów, w tym 613 nauczycielskich i 253 pracowników administracji oraz obsługi.

Zobacz również

Poznaj Ranking TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem. Świnoujście wysoko w rankingu!

Choć zima kojarzy się z górami i szaleństwem na stokach narciarskich, to coraz więcej osób …

3 komentarze

  1. Nie popieram strajku w takiej formie, podwyżki owszem ale dla nauczycieli, którzy na to zasługują nauczyciele powinni tez być oceniani tzn ich praca i zaangażowanie poziom i jakość nauczania jest niska w Świnoujsciu. Bardzo doceniam moich nauczycieli i dziękuje za to ile mnie nauczyli, gdy patrzę na szkole dziś martwię się o swoje dzieci,przykre

  2. Popieram protest nauczycieli! Walczcie do końca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.