Strona główna / Lokalne / W niedzielę Prawobrzeże zagra ze Zniczem Wysoka Kamieńska

W niedzielę Prawobrzeże zagra ze Zniczem Wysoka Kamieńska

Już w najbliższą sobotę w Świnoujściu rozegrane zostanie spotkanie 18. kolejki gier pomiędzy liderującym w lidze Prawobrzeżem a dziesiątym w tabeli Zniczem Wysoka Kamieńska. Dla gospodarzy sobotniego pojedynku będzie to okazja do postawienia kolejnego kroku w drodze po upragniony awans.

Po 16 rozegranych meczach zdecydowanie na czele ligowej drabinki znajdują się podopieczni Łukasza Kupczyka, którzy w tym sezonie nie zanotowali żadnej porażki. Na 46 zdobytych punktów, które jak dotąd uzbierali na swoim koncie złożyło się 15 wygranych i jeden remis. Nie tylko punkty oddają jednak siłę rażenia zespołu w obecnych rozgrywkach. 81 strzelonych bramek stawia ich w roli zdecydowanie najbardziej skutecznych wyprzedzając drugą w tej klasyfikacji Sowiankę o 29 bramek.

Także jeżeli chodzi o defensywę świnoujścianie nie mają sobie równych. Zaledwie 14 straconych bramek świadczy o znakomitej grze obronnej. Średnia straconych goli nie przekracza nawet jednego na spotkanie, a siedem czystych kont, które udało się zachować w tym sezonie jest zdecydowanie najlepszym wynikiem w lidze. Dla porównania trzecia w lidze Radowia, która może poszczycić się drugą najlepszą obroną straciła na ten moment o 15 bramek więcej.

Zupełnie odmienne humory mają zawodnicy Znicza Wysoka Kamieńska. Zaledwie cztery wygrane dotychczas mecze i piętnaście zdobytych punktów plasują ich na 10. miejscu w lidze z przewagą trzech oczek nad strefą spadkową. Biorąc pod uwagę mecze rozgrywane na terenie rywala wynik jest jednym z najgorszych w lidze. Siedem porażek i jedna wygrana powoduje, że gorszy bilans punktowy uzbierał jedynie ostatni w lidze Bałtyk Gostyń. Co więcej ostatni komplet punktów podopieczni Tomasza Grabowskiego na swoje konto dopisali pod koniec października.

Początek rundy wiosennej również zdecydowanie wypada na korzyść żółto-czerwonych. Cztery mecze i cztery zwycięstwa pozwoliły odskoczyć na dziewięć punktów od drugiej Korony Stuchowo. Zawodnicy z Wysokiej Kamieńskiej mogą pochwalić się natomiat zaledwie jednym zdobytym punktem na wiosnę, co powoduje, że utrzymanie w lidze nie jest dla nich już takie pewne, a każdy punkt będzie na wagę złota.

Przed Prawobrzeżem kolejna szansa na zdobycie trzech punktów i powiększenia przewagi w lidze. Podopieczni Łukasza Kupczyka są zdecydowanym faworytem sobotniego pojedynku i żadne liczby nie wskazują na choćby najmniejszą szansę dla przyjezdnych. Piłka nożna jest jednak nieprzewidywalna, a historia już nie raz pokazała, że pokora w sporcie jest bardzo ważna. Jeżeli nie przydarzy się jednak nic nadzwyczajnego świnoujścianie kolejny raz powinni cieszyć się z wiktorii po ostatnim gwizdku sędziego.

Prawobrzeże Świnoujście – Znicz Wysoka Kamieńska / sob. 13.04.2019 godz. 17:00

Marcin Celejewski

Zobacz również

Pacjentka szpitala w Świnoujściu z koronawirusem?

U jednej z pacjentek Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu stwierdzono możliwość zakażenia wirusem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.