Strona główna / Lokalne / Jeszcze w tym roku powstanie dworzec pasażerski

Jeszcze w tym roku powstanie dworzec pasażerski

Niemiecki armator białej floty chce wybudować w Świnoujściu mały dworzec pasażerski. Obiekt ma powstać do końca tego roku przy ulicy Wybrzeże Władysława IV. Oprócz poczekalni i kas, ma być także miejsce na małą gastronomię.

– Planujemy w tym roku wybudować nowy terminal pasażerski. Powstanie w miejscu, z którego dzisiaj odbijają nasze statki. Obiekt będzie gotowy do końca bieżącego roku. Mamy już wszelkie zgody. Z kolei od połowy maja chcemy uruchomić regularne codzienne rejsy pomiędzy Świnoujściem a Międzyzdrojami – mówi Steffen Müller z firmy Adler Schiffe.

Według zapewnień, niemiecki armator statków wycieczkowych ma już wszystkie niezbędne zgody do rozpoczęcia budowy dworca pasażerskiego. Dworzec pasażerski ma wpisywać się w koncepcję budowy w bulwaru portowego.

Zobacz również

Biegają z parkrunem już od 10 lat

15 października 2011 roku w Gdyni został zorganizowany pierwszy Parkrun. Wzięło w nim udział zaledwie …

8 komentarzy

  1. Przecież to zwykła buda, brzydka jak kontener. Dlaczego sami niszczymy własne miasto?

  2. Jestem w Świnoujściu i przerażają mnie duże ilości psów bez smyczy na plaży. Po niemieckiej stronie pusto. O co tu chodzi? Specjalne przyzwolenie? A gdzie kagańce? A gdzie służby porządkowe?

  3. a Malwina i Magda dobijają do pomostu

  4. Znakomicie…..

  5. Swietny pomysl ! Kurde ale to swino sie rozbudowuje ! Prawdziwe uzdrowisko a nie dziura.

  6. Niemieccy już od dawna budują poczekalnię przy swojej kolejce UBB i jakoś tej poczekalni nie widać, teraz biorą się za “inwestycję” w centrum miasta, gdzie postawią budę bez składu i ładu z architektonicznym wizerunkiem ul. Wyb. Wł. IV. Przecież nie może być tak, jak to zrobiono w morskim Szczecinie, mam na myśli bulwar spacerowy na Wałach Chrobrego, schludnie, ładnie i funkcjonalnie dla wszystkich! U nas buda budę pogania bo trzeba robić kokosowy interes! Kto na to pozwala? Czy pani naczelnik od architektury straciła smak w przestrzeni publicznej a ze smakiem też i wzrok!?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.