Strona główna / Lokalne / Dorożkarze chcieliby postoju z prawdziwego zdarzenia. Wymagania mają niewielkie

Dorożkarze chcieliby postoju z prawdziwego zdarzenia. Wymagania mają niewielkie

Kiedyś w Świnoujściu było kilkadziesiąt dorożek. Dziś zaprzęgów jest zaledwie kilkanaście. Po zmodernizowaniu ulicy Wojska Polskiego nie będą mogli tamtędy jeździć. Jednak nie to ich najbardziej boli, lecz brak miejsc postojowych z prawdziwego zdarzenia.

– Dziś stoimy na ulicy Trentowskiego. Właścicielom obiektów hotelowych to nie w smak. Powodem jest zapach końskiej uryny. Chcielibyśmy zmienić to miejsce na inne, ale potrzebujemy warunków. Oczekiwania nie są wygórowane: brukowe podłoże, cień dający latem ochłodę zwierzętom, wodę i kanalizację, aby spłukać nieczystości – mówi dorożkarz.

Jak mówią dorożkarze, dziś zarobek z powożenia jest niewielki. Ledwo wystarcza na utrzymanie siebie i konia. Gdyby mieli stworzone warunki do pracy, skorzystali by na tym wszyscy.

Na większości ulic w Świnoujściu obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów zaprzęgowych. Dziś dorożkarze mogą wjeżdżać głównie do dzielnicy nadmorskiej.

– Zapewniano nas, że gdy poprawimy estetykę dorożek, to będziemy mile widziani. Tak też zrobiliśmy. Tymczasem kurczą się miejsca do których można wjechać zaprzęgiem – ubolewa dorożkarz. Szkoda, bo opowiadamy naszym pasażerom historię miasta, mówimy jak się zmieniło. Poza tym konie to ekologiczny transport i z pewnością nie zanieczyszczają powietrza spalinami tak jak samochody – dodaje.

Miasto wymaga od dorożkarzy, aby działalność jaką prowadzą była bezpieczna, estetyczna, nieuciążliwa i swoim charakterem wpisywała się w koncepcję zagospodarowania przestrzeni dzielnicy nadmorskiej.

Zobacz również

Tragedia przy ulicy Wojska Polskiego. Nie udało się uratować mężczyzny

Mężczyzna zmarł na chodniku przy ulicy Wojska Polskiego w Świnoujściu. Jak relacjonują świadkowie, nagle osunął …

Jeden komentarz

  1. zawalidrogi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.