Strona główna / Lokalne / Promenada historyczna dopiero po wakacjach, zdrowia jeszcze w maju

Promenada historyczna dopiero po wakacjach, zdrowia jeszcze w maju

Już wiadomo, że jedna z dwóch aktualnie budowanych promenad w Świnoujściu nie będzie ukończona przed wakacjami. Letnicy w tym roku będą spacerować wyłącznie po promenadzie zdrowia oraz kładce na wydmach.

Budowa jest prowadzona w trudnym terenie, przede wszystkim ze względu na dużą ilość niezinwentaryzowanych przeszkód. W gruncie napotkaliśmy na wiele sieci i kolizji podziemnych, których nie było zaznaczonych na mapach. Projektanci na bieżąco musieli rozwiązywać problemy. To jest główna przyczyna opóźnienia  – mówi Marek Jasiak, inżynier kontraktu.

W Świnoujściu trwają trzy budowy realizowane przez tę samą firmę. To przebudowa promenady historycznej, budowa promenady zdrowia oraz modernizacja ulicy Wojska Polskiego.

Jak informują inżynierowie, turyści, którzy przyjadą do Świnoujścia w maju, będą mogli spacerować po częściowo udrożnionej promenadzie zdrowia. Odbiór prac ma nastąpić dopiero pod koniec maja.

– Zakładamy, że Promenada Zdrowia zostanie zakończona do końca maja. Natomiast prace na promenadzie historycznej przedłużą się na okres sezonu i zakończone zostaną w sierpniu. Wejścia na plażę będą udrożnione razem z Promenadą, czyli do końca maja. Natomiast w całym okresie zapewnione będą dojścia do Promenady Zdrowia – mówi inżynier kontraktu.

Promenada Zdrowia jest zlokalizowana pomiędzy promenadą historyczną, a kładką na wydmach. Będzie to znajdująca się pomiędzy ul. Stanisława Małachowskiego i Powstańców Śląskich 950-metrowa ścieżka dla pieszych, rowerzystów i rolkowców.

 

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

4 komentarze

  1. Od samego poczotku inwestycji obserwuje postepy. Promenada Zdrowia mialabyc ukonczona do pazdziernika 2018. Pozniej do konca roku 2018. Teraz niby do czerwca – docelowe drzewa nie bedza jeszcze nasadzone.
    Smiechu warte te obietnice a turysci na budowie beda zamiast na wakacjach

  2. jak zwykle UM idzie na skróty, dlaczego promenada zdrowia jest taka krótka, dlaczego nie może iść do wiatraka???

  3. to już staje się normą że nic nie jest ukończone w terminie… i ciągle jedno wytłumaczenie… żenada i tyle

  4. Uważam że ścieżka rowerowa jest za wąska. Powinna być szersza ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.