Strona główna / Lokalne / Wielkanoc w Świnoujściu? Radzimy co zrobić, aby nie utknąć na przeprawie promowej

Wielkanoc w Świnoujściu? Radzimy co zrobić, aby nie utknąć na przeprawie promowej

W sobotę poprzedzającą Wielkanoc, od rana na przeprawie karsiborskiej tworzyły się spore kolejki aut oczekujących na przeprawę promową. Aby nie zmarnować czasu na przeprawie, warto zastosować się do prostej rad

Kolejka aut oczekujących na przeprawę z wyspy Wolin na Uznam była spora. To przede wszystkim turyści chcący spędzić Święta Wielkanocne nad morzem. Wielu kierowców z uporem maniaka, z całymi rodzinami oczekiwało na przeprawę, która zajęła im nawet godzinę.

Co należy zrobić, aby nie zmarnować czasu? Zostawić auto na parkingu na prawym brzegu Świny w dzielnicy Warszów. Miejsca postojowe zlokalizowane są przy ulicy Barlickiego, Dworcowej i Fińskiej w bezpośrednim sąsiedztwie przeprawy promowej Bielik. Przeprawić się bezpłatnym promem w centrum miasta, a na lewym brzegu poruszać się komunikacją autobusową, pieszo, wypożyczyć rower lub wybrać taksówkę.

Sytuację na przeprawach promowych można obserwować za pomocą kamer on-line pod adresem przeprawa.swi.pl. Gdy samochód jest nam niezbędny i musimy za wszelką cenę się przeprawić, najlepiej poczekać do godzin popołudniowych lub wieczora, gdy ruch na przeprawie jest mniejszy i wówczas przeprawić się bez oczekiwania. Po godzinie 22 z przeprawy Bielik mogą także korzystać samochody spoza Świnoujścia (nie mające rejestracji ZSW).

 

 

 

Zobacz również

Poznaj Ranking TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem. Świnoujście wysoko w rankingu!

Choć zima kojarzy się z górami i szaleństwem na stokach narciarskich, to coraz więcej osób …

2 komentarze

  1. kupuje skuter..i pozbywam sie auta..które jest nieuzyteczne w Swinoujsciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.