Strona główna / Lokalne / Ul. Batalionów Chłopskich z tymczasową organizacją ruchu

Ul. Batalionów Chłopskich z tymczasową organizacją ruchu

Fragment gazociągu, który trzeba przebudować nie pozwala na pełne zakończenie modernizacji ul. Batalionów Chłopskich. Dlatego tymczasowo będzie na tej ulicy obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu.

Podczas prowadzonych prac wykryto fragment sieci gazowej znajdującej się na nienormatywnej głębokości (zaledwie 40 cm pod gruntem). Gazociąg ten znajduje się na wysokości przedszkola. przed przebudową był on pod powierzchnią chodnika. Zgodnie z projektem nowej geometrii ulicy znajduje się na granicy jezdni i chodnika. Konieczna jest jego przebudowa i zagłębienie znacznie niżej niż jest obecnie. Wymaga to wykonania ustaleń oraz nowego projektu.

Dlatego, by nie przedłużać dalej terminu zamknięcia ulicy postanowiono, że zostanie ona wyłożona tzw. warstwą wiążącą asfaltu, tak by można było puścić ruch pojazdów. w miejscu kolizji z gazociągiem fragment ulicy będzie zwężony. Po przebudowaniu gazociągu prace zostaną dokończone i na całej długości zostanie położona ostatnia tzw. ścieralna warstwa masy bitumicznej.

Zobacz również

Barwy muzyki organowej i fletowej

W  kolejnym festiwalowym koncercie (16.08)  wystąpili; znany świnoujskiej publiczności wybitny organista i improwizator Tomasz Adam …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.