Strona główna / Lokalne / Cała Polska specjalną strefą ekonomiczną

Cała Polska specjalną strefą ekonomiczną

W czwartek 24 kwietnia 2019 roku w Urzędzie Miasta Świnoujście odbyło się spotkanie z przedstawicielem Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSSE), pełnomocnik Zarządu ds. Inwestycji pan Roman Dziduch. Miasto Świnoujście reprezentowała z-ca Prezydenta Miasta Barbara Michalska, uczestniczyli członkowie Północnej Izby Gospodarczej w Świnoujściu, przedstawiciele Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Obsługi Inwestorów oraz Centrum Usługowo Doradczego Euroregionu Pomerania w Świnoujściu.

Zobacz prezentację TUTAJ

Tematyka spotkania „ Cała Polska Specjalną Strefą Ekonomiczną” dotyczyła wdrażania zapisów  Ustawy z dnia 10 maja 2018 roku o wspieraniu nowych inwestycji oraz rozporządzeń ją wprowadzających. Nowa ustawa umożliwia skorzystanie z wsparcia w formie  zwolnienia z podatku na obszarze całej Polski, przez firmy realizujące nowe inwestycje zarówno na terenach publicznych, jak i prywatnych.

Decyzja o wsparciu wydawana na wniosek przedsiębiorcy po spełnieniu określonych w ustawie warunków, określa okres jej obowiązywania, przedmiot działalności gospodarczej, jak również warunki, które przedsiębiorca zobowiązany jest spełnić. Decyzję w imieniu ministra właściwego ds. gospodarki (obecnie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii),  wydają  zarządzających specjalnymi strefami ekonomicznymi na obszarach wskazanych w rozporządzeniu do Ustawy.

W przypadku części województwa zachodniopomorskiego obejmującej miasto Świnoujście jest to Kostrzyńsko Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSSE). Zadeklarowano wzajemne zainteresowanie oraz gotowość współdziałania umożliwiającego udzielania przedsiębiorcom  wsparcia na realizację nowych inwestycji. To kolejny krok którego celem jest wspieranie lokalnej przedsiębiorczości oraz zagospodarowanie terenów inwestycyjnych miasta Świnoujście.

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.