Strona główna / Lokalne / Wycięto spróchniałą wierzbę. Posadzono trzy buki

Wycięto spróchniałą wierzbę. Posadzono trzy buki

U zbiegu ulicy 11 Listopada i Matejki w Świnoujściu wycięto wierzbę. Wśród okolicznych mieszkańców zawrzało. Urzędnicy za wycięte drzewo posadzili trzy nowe.

– Jeśli drzewa są spróchniałe, to oczywiście należy je wyciąć. W naszym mieście jednak nie podchodzi się z odpowiednim szacunkiem do zieleni. Ile skwerów i miejsc do rekreacji powstało w ciągu ostatnich trzech lat? – pytają mieszkańcy.

Od pewnego czasu wśród mieszkańców Świnoujścia można zaobserwować większą troskę o przyrodę. Urzędnicy tłumaczą, że niekiedy wycinka jest potrzebna ze względu na stan drzewa.

– Drzewo musiało zostać wycięte ze względu na jego stan. U podstawy było spróchniałe i groziło połamaniem podczas silnych wiatrów. Jeszcze tego samego dnia posadzono trzy buki kolumnowe. Wcześniej w pobliżu posadzono dziewięć brzóz – tłumaczy Hanna Lachowska z magistratu.

Zanim prezydent miasta wyda pozwolenie na wycinkę drzew musi ustalić czy konieczne jest wycięcie i czy możliwe jest posadzenie innych drzew w to miejsce.

 

 

Zobacz również

Piłka koszykowa dziewcząt w ramach liceliady 2022/2023

W środę 1 lutego, w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się …

3 komentarze

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Ta wierzba jeszcze niejednego betoniarza by przeżyła.

  2. I tak trzymać.

  3. I jak teraz wyglądają te panie z zielonych wysp? Robiły zdjęcia, ale tak żeby broń boże nie było widać, że drzewo było spróchniałe, bo wtedy nie mogły zrobić wielkiego halo. Mieszkam w pobliskim „zieleniaku” i bardzo dobrze drogie panie, że tę wierzbę usunęli, bo tylko czekać, aż komuś zrobiłaby krzywdę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.