Strona główna / Lokalne / Wycięto spróchniałą wierzbę. Posadzono trzy buki

Wycięto spróchniałą wierzbę. Posadzono trzy buki

U zbiegu ulicy 11 Listopada i Matejki w Świnoujściu wycięto wierzbę. Wśród okolicznych mieszkańców zawrzało. Urzędnicy za wycięte drzewo posadzili trzy nowe.

– Jeśli drzewa są spróchniałe, to oczywiście należy je wyciąć. W naszym mieście jednak nie podchodzi się z odpowiednim szacunkiem do zieleni. Ile skwerów i miejsc do rekreacji powstało w ciągu ostatnich trzech lat? – pytają mieszkańcy.

Od pewnego czasu wśród mieszkańców Świnoujścia można zaobserwować większą troskę o przyrodę. Urzędnicy tłumaczą, że niekiedy wycinka jest potrzebna ze względu na stan drzewa.

– Drzewo musiało zostać wycięte ze względu na jego stan. U podstawy było spróchniałe i groziło połamaniem podczas silnych wiatrów. Jeszcze tego samego dnia posadzono trzy buki kolumnowe. Wcześniej w pobliżu posadzono dziewięć brzóz – tłumaczy Hanna Lachowska z magistratu.

Zanim prezydent miasta wyda pozwolenie na wycinkę drzew musi ustalić czy konieczne jest wycięcie i czy możliwe jest posadzenie innych drzew w to miejsce.

 

 

Zobacz również

Co zrobić z wrakiem samochodu?

Na ulicach naszego miasta pojawia się coraz więcej nieużywanych, zniszczonych samochodów, które wyglądają na porzucone. …

3 komentarze

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Ta wierzba jeszcze niejednego betoniarza by przeżyła.

  2. I tak trzymać.

  3. I jak teraz wyglądają te panie z zielonych wysp? Robiły zdjęcia, ale tak żeby broń boże nie było widać, że drzewo było spróchniałe, bo wtedy nie mogły zrobić wielkiego halo. Mieszkam w pobliskim “zieleniaku” i bardzo dobrze drogie panie, że tę wierzbę usunęli, bo tylko czekać, aż komuś zrobiłaby krzywdę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.