Strona główna / Lokalne / Latarnia morska. W południe spróbują wciągnąć ogromną flagę Polski
Dzięki pieniądzom z konkursu grantowego Polskiego LNG można było zorganizować Dzień Flagi na Latarni Morskiej.

Latarnia morska. W południe spróbują wciągnąć ogromną flagę Polski

W asyście orkiestry Marynarki Wojennej i przy dźwiękach okrętowych i statkowych tyfonów, które zabrzmią niczym dzwony oddając należny honory naszym barwom narodowym.  2 maja w Świnoujściu, z okazji Dnia Flagi na latarni morskiej zawiśnie największa polska flaga na świecie!  To będzie największa flaga jak kiedykolwiek zawisła na maszcie!

O 12:00 W Świnoujściu, na latarni morskiej  grupa alpinistów, w asyście  orkiestry Marynarki Wojennej wciągnie na trzon latarni polską flagę.

W 2019  roku flaga będzie miała powierzchnie blisko 725 metrów kwadratowych! I będzie największą flagą jaka dotąd wciągnięto na masz!

Rekord należy do Świnoujścia

– Pobijemy nasze własne rekordy z lat poprzednich – mówi Piotr Piwowarczyk ze Świnoujskiej Organizacji Turystycznej. – Biało-czerwone barwy będą widoczne z wielu kilometrów- z redy portu, kanału prowadzącego w głąb lądu, a także niemieckich kurortów, graniczących ze Świnoujściem. Warto dodać, że dzięki zaangażowaniu w Święto Flagi amatorów promowych, Urzędu Morskiego i Żeglugi Świnoujskiej honory tyfonami barwom narodowym oddadzą w tym roku wszystkie promy, statki i okręty wchodzące do portu w Świnoujściu.

W tym roku w Dzień Flagi zaangażowało się wielu partnerów. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Latarń  Morskich, współorganizatorem Muzeum Obrony Wybrzeża w Forcie Gerharda i Świnoujska Organizacja Turystyczna. Urząd Morski w Szczecinie. Sponsorami – Polskie LNG S.A, Zarząd Morskich Portów Szczecin- Świnoujście,  Urząd Miasta Świnoujście, Studio Krawieckie Ewa Nowakowska w Świnoujściu, Piotr  Palewskich, Terminal Promowy Świnoujście.

Impreza organizowana jest przez pod patronatem prezydenta miasta Świnoujście Janusza Żmurkiewicza.

——

Latarnię Morska w Świnoujścia wybudowano w latach  1854- 1857. Jest najwyższą ceglana latarnia morską udostępnioną do zwiedzania na świecie.

Zobacz również

Widzowie czują się bezpiecznie w kinach!

Sieć kin Multikino oraz YourCX w październiku br. zbadali odbiór reżimu sanitarnego, który został wprowadzony …

2 komentarze

  1. A mi sie podobalo…wazne,ze byliśmy tam wszyscy razem oddac jej należyta część i honor…dla upamietnienia nieobecności tych, którzy oddali życie za nasza Niepodległą…a z natura nie wygrasz:)może za rok zatańczyć na wietrze do Mazurka Dąbrowskiego…:)

  2. brak słów poskręcana następnie podarta i w końcu rozdarta opadła na ziemię. Bardzo przykro było na to patrzeć. wiał silny wiatr i trzeba było to lepiej przygotować. Masakra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.