Strona główna / Lokalne / Policja nie zgodziła się na bieg uliczny. OSIR zorganizował imprezę na stadionie. Zobacz zdjęcia!

Policja nie zgodziła się na bieg uliczny. OSIR zorganizował imprezę na stadionie. Zobacz zdjęcia!

Decyzja policji pokrzyżowała plany Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Świnoujściu. W niedzielę miał odbyć się uliczny bieg z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja – policjanci nie zgodzili się. Na 5 dni przed biegiem, OSIR zmienił trasę.. Uczestnicy zamiast po ulicy biegli po bieżni oraz koronie stadionu. Biegacze przyznają, że to przykre i decyzji policji nie rozumieją.

Bieg na dystansie ponad 5 kilometrów miał ruszyć ze stadionu, przez ulicę Chopina, Piłsudskiego, Plac Wolności, Plac Kościelny, Konstytucji 3 Maja, Matejki i zakończyć się na stadionie. OSIR Wyspiarz przygotował się do tego wydarzenia, zapisy przyjmowano elektronicznie, sprowadzono firmę do elektronicznego pomiaru czasu.

Według nieoficjalnych informacji ze strony policji (nieoficjalnych, bo rzecznik prasowy policji nie odbiera od nas telefonów), to wina OSIR-u, bo przedłożył trasę biegu po ulicach na których wytyczono objazd w związku z przebudową ulicy Wojska Polskiego. Na zmianę trasy nie było czasu.

– W dużych miastach organizowane są maratony, ulice zamyka się nawet na 4 godziny i nikt z tego powodu bardzo nie cierpi. Szkoda, bo bieg uliczny stał się nagle crossowym, a nie każdy jest na takie coś gotowy – mówi jeden z biegaczy ze Świnoujścia.

OSIR na swojej stronie internetowej przeprosił biegaczy za zmianę trasy.

Zobacz również

Grupa Morska: Składamy interpelacje w sprawie pilnych działań na Warszowie

„Na wniosek naszej koleżanki i mieszkanki Warszowa, Pani Doroty Turlejskiej zwróciliśmy się do Prezydenta o …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.