Strona główna / Lokalne / Policja nie zgodziła się na bieg uliczny. OSIR zorganizował imprezę na stadionie. Zobacz zdjęcia!

Policja nie zgodziła się na bieg uliczny. OSIR zorganizował imprezę na stadionie. Zobacz zdjęcia!

Decyzja policji pokrzyżowała plany Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Świnoujściu. W niedzielę miał odbyć się uliczny bieg z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja – policjanci nie zgodzili się. Na 5 dni przed biegiem, OSIR zmienił trasę.. Uczestnicy zamiast po ulicy biegli po bieżni oraz koronie stadionu. Biegacze przyznają, że to przykre i decyzji policji nie rozumieją.

Bieg na dystansie ponad 5 kilometrów miał ruszyć ze stadionu, przez ulicę Chopina, Piłsudskiego, Plac Wolności, Plac Kościelny, Konstytucji 3 Maja, Matejki i zakończyć się na stadionie. OSIR Wyspiarz przygotował się do tego wydarzenia, zapisy przyjmowano elektronicznie, sprowadzono firmę do elektronicznego pomiaru czasu.

Według nieoficjalnych informacji ze strony policji (nieoficjalnych, bo rzecznik prasowy policji nie odbiera od nas telefonów), to wina OSIR-u, bo przedłożył trasę biegu po ulicach na których wytyczono objazd w związku z przebudową ulicy Wojska Polskiego. Na zmianę trasy nie było czasu.

– W dużych miastach organizowane są maratony, ulice zamyka się nawet na 4 godziny i nikt z tego powodu bardzo nie cierpi. Szkoda, bo bieg uliczny stał się nagle crossowym, a nie każdy jest na takie coś gotowy – mówi jeden z biegaczy ze Świnoujścia.

OSIR na swojej stronie internetowej przeprosił biegaczy za zmianę trasy.

Zobacz również

Sanepid prosi osoby, które przebywały w aquaparku oraz restauracji Promenada o samoobserwację

Świnoujski sanepid rozesłał do lokalnych mediów komunikat z prośbą o samoobserwację stanu zdrowia osoby, które …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.