Strona główna / Lokalne / Geblewicz: Brudziński permanentnie chwali się, że załatwił jakieś pieniądze na tunel

Geblewicz: Brudziński permanentnie chwali się, że załatwił jakieś pieniądze na tunel

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa przyjechał w poniedziałek do Świnoujścia, aby wesprzeć Elżbietę Jabłońską z Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przy okazji spotkania, mocno skrytykował kontrkandydata Joachima Brudzińskiego z PIS.

– Powiem to wprost w Świnoujściu, żeby nie było cienia wątpliwości.  Pan Brudziński przyjeżdża tutaj i się permanentnie chwali, że to  on załatwił jakieś pieniądze na tunel.  Panie Brudziński, a skąd pan załatwiłeś te pieniądze? Nic pan nie wynegocjowałeś. Bo to, że mamy dzisiaj historycznie największy budżet dla Polski, historycznie największy budżet ze wszystkich krajów Unii Europejskiej z którego właśnie można finansować chociażby tunel w Świnoujściu, to nie jest pana panie Brudziński zasługa! Jak pan cokolwiek negocjujesz, to będziesz się  pan chwalił – powiedział Olgierd Geblewicz.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 26 maja. Posłów do Brukseli będziemy wybierać w okręgu lubusko-zachodniopomorskim.

– Nie będzie tego typu możliwości, tego typu instrumentów finansowych, jeżeli mądrze nie wybierzemy 26 maja. Mądry wybór to jest proeuropejski wybór i to jest wybór właśnie taki, jaki oferuje kandydat którego mam dzisiaj okazję wspierać.  Takiej wizji Europy, którą oferuje pani przewodnicząca Elżbieta Jabłońska. 26 maja wszyscy idźmy na wybory – zachęcił O. Geblewicz.

Sama kandydatka, jeżeli zdobędzie mandat w Brukseli chciałaby skupić się m.in. na wsparciu drobnych przedsiębiorców.

 

Zobacz również

Koniec sezonu. Od dziś plaża bez ratowników wodnych

Nad morzem zakończył się sezon wakacyjny. Pracę na świnoujskiej plaży zakończyli ratownicy wodni. W niedzielę …

Jeden komentarz

  1. Z całym szacunkiem dla Pani Jabłońskiej, jej poczynania polityczne są raczej nieudaczne. Pamiętam jak chciała przekonać kierowców korzystających z przeprawy miejskiej aby podpisali wniosek o ponowna możliwosc przeprawy dla wszystkich w weekendy.po co? Dla dobra kogo? Czy Pani Jabłońska korzysta z przeprawy codziennie?czy wie jak to jest 2 x dziennie stać ponad godzine w kolejce po pracy z dwójką dzieci, które są zmęczone i głodne po całym dniu poza domem.??? Małe przedsiębiorstwa mają się u nas całkiem ok.kolejny poroniony pomysł.no ale kazdy pomysł jest ok żeby miesięcznie zgarniać kilka tys.€

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.