Strona główna / Lokalne / Przewodnicząca Rady Miasta Świnoujście Elżbieta Jabłońska kandyduje do Europarlamentu

Przewodnicząca Rady Miasta Świnoujście Elżbieta Jabłońska kandyduje do Europarlamentu

Na dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się przed nowo otwartym obiektem Uzdrowiska Świnoujście -Regionalnym Ośrodkiem Rehabilitacji Leczniczej „Henryk”, Elżbieta Jabłońska oficjalnie ogłosiła swój strat w wyborach do Europarlamentu z list Koalicji Europejskiej.

Przewodnicząca Rady Miasta zapowiedziała, że będzie walczyć o Świnoujście oraz pozyskanie jak największych środków unijnych dla Miasta. Jest jedyną kandydatką ze Świnoujścia, która walczy o Europarlament. W wyborach wspiera ją Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz miejscy radni: Jan Borowski, Leszek Waga i Wiesław Góreczny.

Jabłońska Od 9 lat pracuje na rzecz Świnoujścia jako miejska radna. W 2018 została przewodniczącą Rady Miasta Świnoujście. Jest przewodniczącą lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej RP, zasiada również w Zarządzie Regionu PO. Zainicjowała powstanie Koalicji Obywatelskiej w Świnoujściu, reprezentuje Świnoujście w Euroregionie Pomerania. Jest zanan ze swoich aktywności: zamiłowania do zwierząt, biegania czy morsowania. Od wielu lat z sukcesami prowadzi rodzinne przedsiębiorstwo. Obecnie jest doktorantką na Uniwersytecie Szczecińskim, ukończył na tej uczelni Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania oraz Rachunkowość i Skarbowość na Wyższej Szkole Administracji Publicznej.

Elżbieta Jabłońska chce odbudowania silnej pozycji Polski na arenie europejskiej, opowiada się za wartościami demokratycznymi takimi jak praworządność czy solidarność. Jej marzeniem jest  silny samorząd terytorialny, który w gospodarny sposób potrafi wykorzystać środki unijne na wsparcie młodych ludzi w ich rozwoju, zdobywaniu pracy i doświadczenia czy budowaniu kariery.

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.