Strona główna / Lokalne / Wrak kutra ŚWI 82 odnaleziony na dnie Bałtyku

Wrak kutra ŚWI 82 odnaleziony na dnie Bałtyku

Jak informuje stacja TVN wrak kutra ŚWI 82 został odnaleziony. Zostało odnalezione również jedno ciało. Nadal nie wiadomo gdzie znajdują się pozostałe.

Z informacji przekazanych stacji TVN Pomorze przez rzecznika prasowego Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Rafała Goecka, odnaleziony został kuter rybacki ŚWI-82. W poniedziałek płetwonurkowie podczas przeszukiwania kutra odnaleźli ciało jednego z załogantów. Podczas przeszukania na miejscu byli policjanci oraz śledczy.

Przypomnijmy: Łódź rybacka ŚWI 82 w nocy z niedzieli na poniedziałek (12-13 maja) około godziny 2:00 poinformowała, że za godzinę wejdzie do portu w Mrzeżynie. Poszukiwania prowadzone były na wodzie, lądzie i z powietrza. O godzinie 14:26 ratownicy odnaleźli tratwę ratunkową z tej łodzi około 3 mil morskich na północny zachód od Mrzeżyna. Niestety pod nią odnaleziono również jedno ciało, które ostatecznie nie zostało wydobyte.

Sprawę zatonięcia kutra bada prokuratura. Nikomu nie postawiono zarzutów.

Zobacz również

ETZT. W sobotę masa krytyczna

Sobota 21 września 2019. Zbiórka rowerzystów w porcie jachtowym przy ulicy Jachtowej/Rogozińskiego . Rejestracja uczestników …

5 komentarzy

  1. Wyrazy współczucia dla Rodzin zaginionych

  2. Wyrazy wspolczucia Rodzinom.
    Bardzo, bardzo to smutne… Nalezy pomoc Ich bliskim – dotyczy to samorzadu i zakladu pracy ale tez nas wdzystkich, tak znajomych i sasiadow jak tez nas nieznajomych. Pomodlmy sie… Maria à

  3. Płynełem wtedy z Borcholmu do Łeby 8 metrowym jachtem. Po północy zaczeło wiać mocniej około 5 do 6 fala nie miała więcej niż 1.5m do rana rozbudowała się max do 1.8m i w takich warunkach weszliśmy z pomocą żagli było ok . Nie były to jakieś tragiczne warunki. Więc pewnie jakaś awaria.

  4. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Smutne :-(((

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.