Strona główna / Lokalne / Wybory w gminie Heringsdorf. Marisken kontra Petersen

Wybory w gminie Heringsdorf. Marisken kontra Petersen

Laura Isabelle Marisken walczy o fotel burmistrza Heringsdorfu. W pierwszej turze głosowania zdobyła 244 głosów więcej niż Lars Petersen. Obecny burmistrz nie zamierza się poddać i intensyfikuje kampanię wyborczą.

Na Laurę Isabelle Marisken zagłosowało 1885 mieszkańców. Aktualny burmistrz Lars Petersen otrzymał poparcie 1641 osób. Marisken i Petersen zmierzą się ze sobą w drugiej turze głosowania 16 czerwca.

Lars Petersen jest dobrze znany mieszkańcom polskiej części wyspy Uznam. Mieszkańców Świnoujścia urzekł adopcją kundelka ze świnoujskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Od tamtej pory nie rozstaje się ze zwierzakiem nawet na krok. Słynie z otwartości i rozumie problemy polsko-niemieckiej wyspy Uznam.

Kim jest kontrkandydatka Larsa Petersena? To 30-letnia prawniczka – Laura Isabelle Marisken. Na oficjalnym profilu facebookowym nie ma programu wyborczego. Nie wiadomo także jak wyobraża sobie współpracę niemiecko-polską.  Startuje jako kandydat niezależny, jednak jest popierana przez SPD.

Zobacz również

Piłka koszykowa dziewcząt w ramach liceliady 2022/2023

W środę 1 lutego, w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się …

2 komentarze

  1. Osobiście głosowałabym za obecnym burmistrzem, a chociażby za fakt adopcji pieska z naszego schroniska. Poza tym 30 letnia kobieta myślę, że brak doświadczenia zawodowego i życiowego…..

  2. nazwiska bardziej skandynawskie niż niemieckie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.