Strona główna / Lokalne / Przedszkolaki integrowały się podczas wspólnego święta sportu

Przedszkolaki integrowały się podczas wspólnego święta sportu

Przedszkole Miejskie Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza”, Przedszkole „Ostseeknirpse” z Heringsdorfu i CJD „Kleine Weltentdecker” z Zinnowitz uczestniczą w projekcie „Trzy przedszkola-Dwa języki-Jedna droga”/ „Drei Kitas – Zwei Sprachen – Ein Weg” dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

To właśnie przedszkolaki z tych trzech przedszkoli brały udział w organizowanym w dn. 21.05.br. święcie sportu utrzymanym w klimacie morskiej przygody! Spotkanie to jest pierwszym z szeregu planowanych w ramach projektu wspólnych działań. Tym razem impreza odbyła się w Ośrodku Hipoterapii „Kopytko”.

Dzieci brały udział w licznych konkurencjach sportowych, wygrywały nagrody kręcąc kołem fortuny, miały okazję skorzystać z przejażdżki konnej i brać udział w bitwie morskiej! Nad wszystkim czuwał prawdziwy pirat ze swoimi pomocnikami.

Dzięki uprzejmości Żeglugi Świnoujskiej dzieci miały okazję zwiedzić także prom Karsibór. Kapitan promu pokazał dzieciom m.in. maszynownię i mostek kapitański.

Dzieci, czyli najważniejsi uczestnicy spotkania, były bardzo zadowolone ze wszystkich atrakcji. Mamy nadzieję, że kolejne imprezy również będą odbywały się w tak fantastycznej atmosferze a współpraca z przedszkolami z Zinnowitz i z Heringsdorfu zaowocuje trwałymi przyjaźniami między dziećmi.

 

Małgorzata Witkowska

Koordynator ds. projektu „Trzy przedszkola, dwa języki, jedna droga”

Przedszkole Miejskie nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „TĘCZA”

Zobacz również

Piłka koszykowa dziewcząt w ramach liceliady 2022/2023

W środę 1 lutego, w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.