środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Prezydent Żmurkiewicz o Bonie Seniora: Zamiast punktów konkretne pieniądze

Prezydent Żmurkiewicz o Bonie Seniora: Zamiast punktów konkretne pieniądze

Zgodnie z propozycją Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza, w tym roku osoby zamieszkałe w Świnoujściu co najmniej od roku i kończące w 2019 roku co najmniej 65 lat, będą otrzymywały świadczenie pieniężne w kwocie 300 złotych rocznie na cele kulturalne i zdrowotne, w tym zakup leków.

Jak mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz zaproponowane w tym roku zasady przyznawania Bonu Seniora mają na celu zminimalizowanie procedur administracyjnych i takie ich uproszczenie, aby osoby starsze mogły w dogodny dla siebie sposób z niego skorzystać.

Szczególnie ważnym było dla mnie, aby Seniorzy mogli to wsparcie finansowe miasta wykorzystać właśnie na zakup leków. Dla osób przewlekle chorych, a nie jest ich mało wśród Seniorów, kupno lekarstw to podstawowa sprawa – mówi Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz. – Ci, którzy leków nie potrzebują, będą mogli wykorzystać pieniądze na inne cele zdrowotne bądź kulturalne.

Wnioski od osób uprawnionych będą przyjmowane od 15 lipca do 15 września 2019 r. Druki wniosków będą dostępne – po uprawomocnieniu się i wejściu w życie uchwały w tej sprawie – na stronie internetowej Miasta Świnoujście www.swinoujscie.pl (zakładka „Bon Seniora 2019” oraz na Stanowisku Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5, parter głównego budynku. O dokładnym terminie publikacji/możliwości odbioru druku wniosków będziemy informować mieszkańców na bieżąco.

Potwierdzenie uprawnienia do utrzymania świadczenia nastąpi na podstawie weryfikacji daty urodzenia i miejsca zamieszkania osoby starającej się o taką pomoc.

Po rozpatrzeniu wniosku pieniądze będą przelewane na rachunek bankowy wskazany przez osobę uprawnioną lub jej opiekuna prawnego w terminie do 2 miesięcy – dodaje Zastępca Prezydenta Miasta Paweł Sujka. – A jeśli we wniosku nie będzie podany numer konta, wówczas wypłata świadczenia nastąpi przekazem pocztowym.

W przypadku, gdy osobą składającą wniosek w imieniu Seniora będzie jego opiekun prawny, będzie musiał przedłożyć oryginał prawomocnego orzeczenia sądu o wyznaczeniu opiekuna prawnego.

W tegorocznym budżecie miasto przeznaczyło na wypłatę świadczenia 2,5 mln złotych.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.