Strona główna / Lokalne / Marynarze ze Świnoujścia zrobili coś nietypowego

Marynarze ze Świnoujścia zrobili coś nietypowego

Marynarzy sprzątających brzeg morski można spotkać w Świnoujściu. Wszystko za sprawą Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Żołnierze z 8.Flotylli Obrony Wybrzeża chwycili za worki i posprzątali to co na plaży pozostawili turyści i wyrzuciło morze – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

Sprzątamy dzisiaj te tereny, które są najtrudniej dostępne dla urządzeń mechanicznych i specjalistycznych pojazdów. To pas dzikiej plaży u ujścia Świny i pobliski lasek.  Wszystko realizujemy w ramach projektu pn. „Morze to życie”. Właśnie w ten projekt aktywnie włączyła się 8. Flotylla Obrony Wybrzeża i realizujemy cel programu, aby chronić oceany, morza i zasoby morskie oraz wykorzystywać je w sposób zrównoważony – mówi komandor Jacek Kwiatkowski.

Marynarka Wojenna w ten sposób chce zasygnalizować problem zanieczyszczeń Bałtyku i plaż, a przy okazji daje przykład jak wykorzystywać tereny bogate przyrodniczo w sposób zrównoważony. W akcję zaangażowały się także szkoły i instytucje działające na terenie Świnoujścia.

Zobacz również

Od 1 czerwca  zmiana rozkładów jazdy autobusów miejskich

„Komunikacja Autobusowa” Sp. z o.o. informuje, że od 1 czerwca 2020 r. zmianie ulegają rozkłady …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.