Strona główna / Lokalne / Marynarze ze Świnoujścia zrobili coś nietypowego

Marynarze ze Świnoujścia zrobili coś nietypowego

Marynarzy sprzątających brzeg morski można spotkać w Świnoujściu. Wszystko za sprawą Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Żołnierze z 8.Flotylli Obrony Wybrzeża chwycili za worki i posprzątali to co na plaży pozostawili turyści i wyrzuciło morze – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

Sprzątamy dzisiaj te tereny, które są najtrudniej dostępne dla urządzeń mechanicznych i specjalistycznych pojazdów. To pas dzikiej plaży u ujścia Świny i pobliski lasek.  Wszystko realizujemy w ramach projektu pn. „Morze to życie”. Właśnie w ten projekt aktywnie włączyła się 8. Flotylla Obrony Wybrzeża i realizujemy cel programu, aby chronić oceany, morza i zasoby morskie oraz wykorzystywać je w sposób zrównoważony – mówi komandor Jacek Kwiatkowski.

Marynarka Wojenna w ten sposób chce zasygnalizować problem zanieczyszczeń Bałtyku i plaż, a przy okazji daje przykład jak wykorzystywać tereny bogate przyrodniczo w sposób zrównoważony. W akcję zaangażowały się także szkoły i instytucje działające na terenie Świnoujścia.

Zobacz również

Skrzyżowanie ze światłami lepsze od ronda?

Zmotoryzowani mieszkańcy zastanawiają się, czy po otwarciu tunelu w Świnoujściu ruch na ulicach nadmorskiego miasta …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.