Strona główna / Lokalne / Nieszczęśliwy wypadek na placu zabaw

Nieszczęśliwy wypadek na placu zabaw

Do groźnego wypadku doszło w sobotę na placu zabaw przy ulicy Malczewskiego w Świnoujściu. Dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak bawiła się przy huśtawce dla osób poruszających się na wózkach.

Dziecko uskarżało się ma ból nogi. Zostało przewiezione karetką pogotowia do szpitala.

Okoliczni mieszkańcy mówią, że dzieci pełnosprawne często korzystają z tego urządzenia. Co gorsze, czasami nawet ze swoimi rodzicami. Urządzenie jest bezpieczne dla osób poruszających się na wózkach, jednak w przypadku, gdy wykorzystywana jest w sposób niezgodny z instrukcją, może nawet zmiażdżyć nogi.

Przypadek dziewczynki ze Świnoujścia nie jest jedynym w Polsce. Takie wypadki zdarzały się już wcześniej w innych miejscowościach. Za każdym razem z tego samego powodu – niewłaściwego wykorzystywania urządzenia.

Zobacz również

Skrzyżowanie ze światłami lepsze od ronda?

Zmotoryzowani mieszkańcy zastanawiają się, czy po otwarciu tunelu w Świnoujściu ruch na ulicach nadmorskiego miasta …

5 komentarzy

  1. Ile jeszcze wypadków tego typu musi się wydarzyć żeby władze gmin/miast etc stawiały przede wszystkim na bezpieczeństwo i korzystały z usług wyspecjalizowanych firm w zakresie kontroli takich urządzeń?!
    Szkoda że urządzenie które miało sprawiać radość przyczyniają się do smutku i czasem poważnych urazów przez niedoświadczenie, niekompetencje a czasem i bezmyślność.

  2. To wg norm nawet nie jest hustawka, a bezmyslni urzednicy ciagle te wyroby wstawiaja na place zabaw. Jako dyrektor firmy certyfikujacej wyroby nie dopuszczam takich wyrobow do urzytku.
    Trzeba wiecej kontroli poodbiorowych przez wyspecjalizowane firmy. Wowczas bedzie bezpieczniej!

  3. Jestem specjalista z zakresu bezpieczeństwa placów zabaw. Takie huśtawki nie są bezpieczne, więc nie powinno być do nich swobodnego dostępu. Instrukcje nie są wystarczającym zabezpieczeniem.

  4. Klątwa „Ruskiego Stadionu” . . .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.