Strona główna / Lokalne / Nieszczęśliwy wypadek na placu zabaw

Nieszczęśliwy wypadek na placu zabaw

Do groźnego wypadku doszło w sobotę na placu zabaw przy ulicy Malczewskiego w Świnoujściu. Dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak bawiła się przy huśtawce dla osób poruszających się na wózkach.

Dziecko uskarżało się ma ból nogi. Zostało przewiezione karetką pogotowia do szpitala.

Okoliczni mieszkańcy mówią, że dzieci pełnosprawne często korzystają z tego urządzenia. Co gorsze, czasami nawet ze swoimi rodzicami. Urządzenie jest bezpieczne dla osób poruszających się na wózkach, jednak w przypadku, gdy wykorzystywana jest w sposób niezgodny z instrukcją, może nawet zmiażdżyć nogi.

Przypadek dziewczynki ze Świnoujścia nie jest jedynym w Polsce. Takie wypadki zdarzały się już wcześniej w innych miejscowościach. Za każdym razem z tego samego powodu – niewłaściwego wykorzystywania urządzenia.

Zobacz również

ETZT. Będą trzy stacje do ładowania elektryków

Trzy stacje do ładowania samochodów elektrycznych powstaną w najbliższym czasie w Świnoujściu. Ogólnodostępne punkty do …

5 komentarzy

  1. Ile jeszcze wypadków tego typu musi się wydarzyć żeby władze gmin/miast etc stawiały przede wszystkim na bezpieczeństwo i korzystały z usług wyspecjalizowanych firm w zakresie kontroli takich urządzeń?!
    Szkoda że urządzenie które miało sprawiać radość przyczyniają się do smutku i czasem poważnych urazów przez niedoświadczenie, niekompetencje a czasem i bezmyślność.

  2. To wg norm nawet nie jest hustawka, a bezmyslni urzednicy ciagle te wyroby wstawiaja na place zabaw. Jako dyrektor firmy certyfikujacej wyroby nie dopuszczam takich wyrobow do urzytku.
    Trzeba wiecej kontroli poodbiorowych przez wyspecjalizowane firmy. Wowczas bedzie bezpieczniej!

  3. Jestem specjalista z zakresu bezpieczeństwa placów zabaw. Takie huśtawki nie są bezpieczne, więc nie powinno być do nich swobodnego dostępu. Instrukcje nie są wystarczającym zabezpieczeniem.

  4. 𝕂𝕤𝕚𝕠𝕟𝕔

    Klątwa “Ruskiego Stadionu” . . .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.