Strona główna / Lokalne / Płatny parking przy plaży, zdewastowana strefa rekreacyjna. Zobacz zdjęcia!

Płatny parking przy plaży, zdewastowana strefa rekreacyjna. Zobacz zdjęcia!

Spółka Polskie LNG po uzgodnieniach z przedstawicielami Świnoujścia oraz podczas sesji dialogowych (organizowanych od roku 2013), zadecydowała o budowie i sfinsowaniu kilku inwestycji na rzecz mieszkańców Świnoujścia.

Jednym z nich był parking przy plaży, kolejnym – strefa rekreacyjna. – Nie mamy wpływu na utrzymanie obiektów oraz ich zarządzanie – stwierdzają przedstawiciele spółki. W jakim są dzisiaj stanie i kto nimi zarządza?

Jeszcze raz przeanalizują sytuację

Od kilku dni na parkingu przy plaży na Warszowie pojawiła się tablica o pobieraniu opłat. Pierwsza godzina kosztuje 3 złote, doba 20 zł, extra muszą zapłacić autokary przywożące np. turystów. Zarządcą terenu jest OSIR Wyspiarz, to on odpowiada za całoroczne utrzymanie obiektu, w tym wywóz śmieci.

Po sprzeciwie mieszkańców na temat wprowadzenia opłat za parkowanie w tym miejscu, jeszcze raz zostanie przeanalizowana sytuacja i sprawdzona możliwość niepobierania opłat od aut zarejestrowanych w Świnoujściu.

Budowa parkingu dla turystów przy plaży w dzielnicy Warszów kosztowała ok. 3,7 mln zł.

Śmieci i powybijane szyby

Kolejną inwestycją była budowa strefy rekreacyjnej z siłownią na świeżym powietrzu, zadaszoną sceną, nagłośnieniem i monitoringiem, przy Miejskim Domu Kultury w Warszowie.  Wartość inwestycji  wyniosła ok. 1,6 mln złotych.

Dziś strefa rekreacyjna jest zaniedbana. Miłośnicy taniego alkoholu urządzają sobie w tym miejscu libacje i pozostawiają po sobie śmieci, w tym szklane butelki. Powyrywano tablice informujące o sposobie ćwiczenia na urządzeniach na siłowni „pod chmurką”, a szyby w tylnej części sceny są powybijane. O pilne podlanie wodą i pielęgnację woła także zieleń.

Jeszcze dwie inwestycje

Polskie LNG zapłaciło jeszcze za budowę oraz wyposażenie Jednostki Straży Pożarnej w prawobrzeżnej części miasta. Wartość całości inwestycji wyniosła ok. 21 mln.

Spółka realizuje właśnie ostatnią budowę – wiaduktu nad ulicą Barlickiego oraz modernizację ulicy Ku Morzu wraz z budową ścieżek rowerowych. Inwestycja jest w toku, a planowane zakończenie – jesienią br. Z kolei tej wartość inwestycji ok 20 mln zł.

Komentarz:

Wprowadzenie opłat za parkowanie na parkingu przy ul. Ku Morzu podniosło larum. Zarządca terminu twierdzi, że chciał ze środków finansować bieżące utrzymanie terenu oraz ograniczyć biwakowanie i parkowanie kamperów. Zdaje się, że wylano dziecko z kąpielą. Wiadomo, że na czwartek zaplanowane jest spotkanie, aby przeanalizować jeszcze raz sytuację i zaproponować nowe rozwiązania. Będzie to trudne, bo umowa z firmą zarządzającą parkingiem jest już podpisana.

Pieniądze raczej nie zmienią postępującej dewastacji kolejnego obiektu wybudowanego ze środków polskiego LNG. Strefa rekreacyjna jest notorycznie niszczona i zaśmiecana. Kto to robi? Nikt nikogo nie złapał za rękę. Także monitoring okazuje się być nieskuteczny w identyfikacji sprawców.

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

11 komentarzy

 1. zamknąć wszystkie plaże!

 2. Przecież Mieszkańcy Warszowa zawsze narzekają, że są traktowani gorzej, niż ci z lewobrzeża. No to teraz jest po równo. Płacą na lewobrzeżu i na prawobrzeżu hihihih

 3. a dlaczego parking przy plaży na Warszowie ma być darmowy? Na Uznamie przy plaży trzeba płacić, to dlaczego tam nie? Co to jacyś lepsi? poza tym ten parking powstał, bo LNG zajęło miejsce poprzedniego. A jak korzystający z tego parkingu nie potrafią utrzymać porządku i sami śmiecą, to dlaczego my wszyscy mamy płacić? Powinien być płatny. Może nie 3 pln za godzinę, a np. 2 – 1,5 pln, ale na pewno płatny. Casy komuny, gdzie było darmo już się skończyło. Dziś za wszystko się płaci

 4. W sprawie strefy płatnego parkowania Świnoujście powinno wziąć przykład z Międzyzdrojów – oni parkingi mają za symboliczną kwotę ( 20 zł. ?) , jak widać można. Polecam Świnoujskim radnym przyjrzeć się sprawie i w końcu zrobić coś dla swoich wyborców !

 5. W sprawie strefy płatnego parkowania Świnoujście powinno wziąć przykład z Międzyzdrojów – oni parkingi mają za symboliczną kwotę ( 20 zł. ?) , jak widać można. Polecam Świnoujskim radnym przyjrzeć się sprawie i w końcu zrobić coś dla swoich wyborców !

 6. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Niech karę za zerwanie umowy płaci tuman, który tą umowę podpisał.

 7. Dramat, dane za darmo i nie można skutecznie zarządzać. Wstyd dla Warsłowa.

 8. Nasza radna, która? Edek? Edek to zgredek

 9. Dostać za darmo infrastrukturę i mieć jeszcze problem, że sprzątać trzeba 🙁 No po prostu OSiR się popisał 🙁 Może niech zaproponują LNG, że skoro im problem podarowali to niech teraz sobie sami sprzątają ???? WSTYD 🙁

 10. Nasza Radna może się w końcu wykazać…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.