Strona główna / Lokalne / Uderzył 85-letnią staruszkę, bo chciał odzyskać dług

Uderzył 85-letnią staruszkę, bo chciał odzyskać dług

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie ciała 85-letniej mieszkanki Świnoujścia. Zatrzymany 54-latek twierdził, że chciał odzyskać wierzytelności w kwocie 400 złotych.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o 85-letniej kobiecie, która poprosiła sąsiada o pomoc, gdyż została uderzona przez mężczyznę w twarz.

– Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalili, że do mieszkania kobiety zapukał mężczyzna, który żądał zwrotu 400 złotych. W pewnym momencie sprawca zaczął bić kobietę po twarzy. 85-latka z urazem twarzy została przewieziona przez Zespół Ratowników Medycznych do Szpitala Miejskiego w Świnoujściu – informuje post. Kamil Zwierzchowski ze świnoujskiej policji.

Policjanci w ramach prowadzonych czynności ustalili rysopis sprawcy i jego miejsce pobytu. Jak się okazało, typowania policjantów były słuszne, ponieważ opisywanego mężczyznę napotkali wracającego ze swojej działki.

– Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Referatu Patrolowo-Interwencjynego. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał, że chciał odzyskać wierzytelności w kwocie 400 złotych.

Decyzją Sądu Rejonowego w Świnoujściu, wobec mężczyzny został zastosowany tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również

ETZT. W sobotę masa krytyczna

Sobota 21 września 2019. Zbiórka rowerzystów w porcie jachtowym przy ulicy Jachtowej/Rogozińskiego . Rejestracja uczestników …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.