Strona główna / Lokalne / Jelenie szlachetne wpadły do refulatu. Dramatyczna akcja ratunkowa!

Jelenie szlachetne wpadły do refulatu. Dramatyczna akcja ratunkowa!

Przez kilka godzin starano się uwolnić dwa jelenie, które wpadły w poważne tarapaty. Zwierzęta weszły w błotnistą maź w pobliżu Zalewu Szczecińskiego. To pole refulacyjne służące do wyrzucania urobku z pogłębiania toru wodnego.

Zwierzęta zauważył pan Mariusz Janik. Gdy zadzwonił do wszystkich służb i instytucji zajmujących się pomocą zwierzętom z błaganiem o pomoc, niemal wszyscy rozłożyli ręce. Zwierzęta z minuty na minutę były coraz bardziej wycieńczone.

Nie poddano się. Gdy sytuacja była już beznadziejna, wtedy z pomocą przyszli myśliwi z Koła Łowieckiego Dzik. Za pomocą lin, samochodu terenowego i pontonów wyciągnęli przestraszone zwierzęta.

Akcję ratunkową trzeba było powtarzać kilkukrotnie, bo jelenie po wyciągnięciu z powrotem wchodziły do refulatu. Około godziny 15.30, po 6 godzinach walki, udało się skutecznie pomóc dwóm jeleniom. Ocalone wróciły na łono przyrody.

Zobacz również

Kolejny marsz kobiet. Zobacz zdjęcia!

W poniedziałek kolejny raz zorganizowano protest kobiet. Manifestanci tym razem nie szli po chodniku, lecz …

Jeden komentarz

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Ten refulat, to niech sobie Szczecin na Wały Chrobrego zabierze, bo to Oni nam tutaj podrzucają to świństwo, bo myślą, że są portem morskim, a tak naprawdę są portem szuwarowo-bagiennym.
    Gratulacje dla “Dzików” i Pana Mariusza. 👍

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.