Strona główna / Lokalne / Nie miał uprawnień do prowadzenia jachtu. Musiał wrócić do portu

Nie miał uprawnień do prowadzenia jachtu. Musiał wrócić do portu

Trzy jednostki pływające musiały zawrócić do portów po kontrolach, jakie 13 czerwca przeprowadzili funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Gdańska i Świnoujścia.

Załoga SG-112 z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej zatrzymała do kontroli na Zatoce Gdańskiej jacht z czterema osobami na pokładzie. Funkcjonariusze stwierdzili, że kapitan jednostki nie miał ważnej karty bezpieczeństwa, z kolei jeden z załogantów nie posiadał wymaganych uprawnień i świadectw STCW. W związku z naruszeniem ustawy o bezpieczeństwie morskim, strażnicy graniczni nakazali kierownikowi jednostki powrót do portu. Zawrócić musiał również szyper kutra skontrolowanego przez strażników granicznych kilka godzin później w tym samym rejonie. Spośród czterech załogantów jeden nie miał świadectwa bezpieczeństwa w zakresie ppoż.

Na Zatoce Pomorskiej załoga SG-212 z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej skontrolowała polską jednostkę sportowo – żeglarską. Okazało się, że jej sternik nie miał uprawnień do prowadzenia jachtu, dlatego natychmiast nakazano mu powrót do portu.

W związku ze stwierdzonymi uwagami dokumentacja z kontroli jednostek zostanie przesłana do administracji morskiej.

Zobacz również

700-kilogramowa torpeda trafiła do Fortu Gerharda

Przed akcją pocisk został poddany ekspertyzie sapera cywilnego, która wykazała, że jest to torpeda ćwiczebna. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.