Strona główna / Lokalne / Nie miał uprawnień do prowadzenia jachtu. Musiał wrócić do portu

Nie miał uprawnień do prowadzenia jachtu. Musiał wrócić do portu

Trzy jednostki pływające musiały zawrócić do portów po kontrolach, jakie 13 czerwca przeprowadzili funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Gdańska i Świnoujścia.

Załoga SG-112 z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej zatrzymała do kontroli na Zatoce Gdańskiej jacht z czterema osobami na pokładzie. Funkcjonariusze stwierdzili, że kapitan jednostki nie miał ważnej karty bezpieczeństwa, z kolei jeden z załogantów nie posiadał wymaganych uprawnień i świadectw STCW. W związku z naruszeniem ustawy o bezpieczeństwie morskim, strażnicy graniczni nakazali kierownikowi jednostki powrót do portu. Zawrócić musiał również szyper kutra skontrolowanego przez strażników granicznych kilka godzin później w tym samym rejonie. Spośród czterech załogantów jeden nie miał świadectwa bezpieczeństwa w zakresie ppoż.

Na Zatoce Pomorskiej załoga SG-212 z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej skontrolowała polską jednostkę sportowo – żeglarską. Okazało się, że jej sternik nie miał uprawnień do prowadzenia jachtu, dlatego natychmiast nakazano mu powrót do portu.

W związku ze stwierdzonymi uwagami dokumentacja z kontroli jednostek zostanie przesłana do administracji morskiej.

Zobacz również

Jacek i Michał na zawodach w zimowym pływaniu w Gdyni

W dniach 4-5.02.2023 r. w Gdyni na Marinie Gdyńskiej odbyły się zawody zimowego pływania Gdynia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.