Strona główna / Lokalne / Zobacz zdjęcia i film z wyjątkowej akcji ratunkowej

Zobacz zdjęcia i film z wyjątkowej akcji ratunkowej

Informowaliśmy wczoraj o wyjątkowej akcji ratunkowej. Na polu refulacyjnym w śmiertelną pułapkę wpadły dwa jelenie. Gdyby nie determinacja ludzi, prawdopodobnie by zginęły.

Zwierzęta weszły w błotnistą maź w pobliżu Zalewu Szczecińskiego. To pole refulacyjne służące do wyrzucania urobku z pogłębiania toru wodnego.

Zwierzęta zauważył pan Mariusz Janik. Gdy zadzwonił do wszystkich służb i instytucji zajmujących się pomocą zwierzętom z błaganiem o pomoc, niemal wszyscy rozłożyli ręce. Zwierzęta z minuty na minutę były coraz bardziej wycieńczone.

Nie poddano się. Gdy sytuacja była już beznadziejna, wtedy z pomocą przyszli myśliwi z Koła Łowieckiego Dzik. Za pomocą lin, samochodu terenowego i pontonów wyciągnęli przestraszone zwierzęta.

Akcję ratunkową trzeba było powtarzać kilkukrotnie, bo jelenie po wyciągnięciu z powrotem wchodziły do refulatu. Około godziny 15.30, po 6 godzinach walki, udało się skutecznie pomóc dwóm jeleniom. Ocalone wróciły na łono przyrody.

Foto i video: Krzysztof Chomicz

Zobacz również

Marynarka Wojenna: akcja transport niewybuchów odwołana

Jak informuje Marynarka Wojenna, z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych, jutrzejsza (niedziela) akcji podjęcia, transportu i …

Jeden komentarz

  1. BRAWO BRAWO….WIELKI SZACUNEK:)OBY WIECEJ TAKICH LUDZI NA TYM PODŁYM ŚWIECIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.