Strona główna / Lokalne / Świnoujście rozpoczęło sezon letni

Świnoujście rozpoczęło sezon letni

W sobotę na plaży pojawili się pierwsi ratownicy. W tym sezonie mieszkańcy i turyści mogą korzystać z dwóch strzeżonych kąpielisk – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

– W sobotę zaczynamy sezon na kąpielisku Uznam. A od lipca dodatkowo na kąpieliskach Warszów oraz Uznam Wschód i Zachód, czyli w stronę wiatraka i Niemiec. W sumie nad bezpieczeństwem plażowiczów na wszystkich tych kąpieliskach czuwać będzie 40 ratowników. Ale to nie wszystko. W tym roku po raz pierwszy, na razie testowo, ratownicy na Uznamie będą poruszać się, oprócz tradycyjnymi, także elektrycznym quadem – mówi Ewa Wileńska.

Aby było bezpiecznie na kąpielisku nie wystarczą jedynie ratownicy. Potrzebny jest także sprzęt pomagający w pilnowaniu bezpieczeństwa nie tylko od strony plaży, ale także wody.

Od zeszłego roku ratownicy korzystają z nowych  wieżyczek ratowniczych. Jak ustalił nasz reporter, nie ma problemów z obsadą ratowników, którzy będą strzec bezpieczeństwa na świnoujskiej plaży w tegorocznym sezonie letnim. Większość z nich przyjedzie do Świnoujścia z głębi Polski.

Zobacz również

Uwaga. Dziś znów może powiać

Wiatr od 40 do 55 km/h, a w porywach nawet do 75 km/h – przewidują …

Jeden komentarz

  1. w Międzyzdrojach mają fajną Panią ratownik na plaży, to Pani Ania, pozdrawiam !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.