Strona główna / Lokalne / Pierwsza w Świnoujściu certyfikowana wzorcowa sala doświadczania świata

Pierwsza w Świnoujściu certyfikowana wzorcowa sala doświadczania świata

Po wielu miesiącach starań   w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi powstała długo wyczekiwana pierwsza certyfikowana Biała Sala Doświadczania Świata. Miejsce zostało zaprojektowane i wykonane przez Polskie Centrum Snoezelen. Pomieszczenie wyposażone zostało min. w łóżko wodne, basen z transparentnymi kulkami, podest z wodnymi kolumnami, tor świetlno- dźwiękowy, kulę lustrzaną oraz światłowody. Aktualnie trwają ostatnie przygotowania, aby od września uczniowie naszej szkoły mogli korzystać z terapii.

Metoda Doświadczania Świata zwana terapią Snoezelen jest terapią wielozmysłową.  Pobyt w Sali pozwala na chłonięcie, badanie i kontrolowanie szerokiego zakresu bodźców zmysłowych. Odbiorcami takiej terapii są min. osoby z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, dzieci nieśmiałe jak i nadpobudliwe.

Sala ta powstała min. ze środków Budżetu Obywatelskiego , dotacji Rotary Club Świnoujście, Rady Rodziców oraz nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie i już teraz zapraszamy na oficjalne otwarcie we wrześniu.

SP 4

Zobacz również

Piłka koszykowa dziewcząt w ramach liceliady 2022/2023

W środę 1 lutego, w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się …

Jeden komentarz

  1. jasmina4@o2.pl

    Cieszę się, że udało się Wam, a tym samym wszystkim dzieciom potrzebującym tego wsparcia. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.