Strona główna / Lokalne / Tu zaparkujesz za darmo jeśli mieszkasz w Świnoujściu

Tu zaparkujesz za darmo jeśli mieszkasz w Świnoujściu

Właściciele samochodów z rejestracją ZSW mogą już bezpłatnie parkować na parkingu przy kąpielisku na Warszowie. Wkrótce za darmo z tego parkingu będą mogli korzystać także ci zameldowani w mieście, którzy z różnych powodów mają samochody na innych, niż świnoujskie numery rejestracyjne.

Do rozwiązania sprawy darmowego dla świnoujścian parkingu przy kąpielisku na Warszowie, Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz zobowiązał dyrektor OSiR Wyspiarz, który administruje tym terenem. Po kilkudniowych negocjacjach z dzierżawcą – dziś 26 czerwca 2019 r. – obie strony podpisały w tej sprawie aneks do umowy.

Mieszkańcom, którzy są zameldowani w Świnoujściu, ale z różnych powodów mają samochody zarejestrowane poza miastem (np. kupione w leasingu), OSiR będzie wydawał karty mieszkańca, które będą upoważniały do darmowego parkowania na tym parkingu.

– Czekamy jeszcze tylko na te karty, powinny dotrzeć w ciągu kilka dni – mówi Anna Kryszan, dyrektor OSiR Wyspiarz. – Jak tylko będą już na miejscu, to poprzez stronę internetową miasta i lokalne media poinformujemy, w jaki sposób można je będzie odbierać.

OSiR Wyspiarz zdecydowała się na wprowadzenie płatnego parkingu z powodu rosnących kosztów jego utrzymania, głównie wywozu śmieci. W ubiegłym roku był to koszt 80 tys. złotych. Plaża na Warszowie staje się coraz bardziej popularna wśród turystów, którzy przyjeżdżają z Polski. W tym roku przewidywanych jest ich jeszcze więcej, niż rok temu. Tym samym wzrosną koszty utrzymania parkingu. Plażowiczów z pewnością przyciągnie infrastruktura (zewnętrzna siłownia, plac zabaw, miejsce do relaksu z ławko – hamakami, dwa boiska do piłki i przebieralnia), która do końca tygodnia ma być oddana do użytku. Odpłatność za parking zlikwiduje także problem kamperów, które wcześniej wykorzystując darmowy postój, traktowały ten parking jako miejsce wielodniowego postoju, blokując przy tym miejsca plażowiczom i pozostawiając nieczystości.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Piłka koszykowa dziewcząt w ramach liceliady 2022/2023

W środę 1 lutego, w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.