Strona główna / Lokalne / Burmistrz Międzyzdrojów widzi zagrożenie w terminalu kontenerowym
M. in. o problemach związanych z planowaną budową terminala kontenerowego mówił burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek podczas spotkania z lokalnymi dziennikarzami. Foto: Wojciech Basałygo

Burmistrz Międzyzdrojów widzi zagrożenie w terminalu kontenerowym

Sąsiadujące ze Świnoujściem Międzyzdroje w budowie terminala kontenerowego nie widzą nic dobrego. Zarówno pod względem środowiskowym, bezpieczeństwa turystów, jak i możliwości rozwoju miasta.

– Z pewnością pod względem środowiskowym to nie jest nic dobrego.  Większość transportu, podobnie jak na terenie naszego kraju, będzie odbywał się za pomocą ciężarówek. To spowoduje na pewno utrudnienia.  Przełoży się to na utrudnienia transportowe i utrudnienia przede wszystkim dla turystów, którzy przyjeżdżają na wyspę Wolin i do naszego miasta – mówi Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów.

Terminal kontenerowy miałby zostać wybudowany na zachód od Międzyzdrojów, czyli bardzo blisko terenów inwestycyjnych małej turystycznej miejscowości.

– Jedyna możliwość rozwoju naszej gminy, to jest właśnie rozwój na zachód. Mamy tam potencjalnie 17 hektarów, kilka hektarów na Lubiewie. Będziemy się rozwijać w tamtym kierunku, bo z drugiej strony jesteśmy otoczeni Wolińskim Parkiem Narodowym. Dlatego nie będzie to to dobre dla gminy (przyp. terminal kontenerowy), bo nasza gmina nigdy nie zmieni swojego profilu, zawsze będzie tylko i wyłącznie gminą turystyczną – zauważa Mateusz Bobek.

Budowę terminala kontenerowego zaplanowano wstępnie do realizacji na lata 2025-27. Będzie on ulokowany na prawobrzeżnej plaży Świnoujścia.

Zobacz również

W niedzielę do Świnoujścia przyjadą Motomikołaje

Corocznej tradycji staje się zadość! Motołaje nadjeżdżają jedno- i dwuśladach. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywnego Wsparcia …

4 komentarze

  1. Precz z budową terminalu kontenerowego na prawobrzeżnej plaży. Trollu M, ile za ten wpis ?

  2. terminal potrzebny

  3. Serdecznie pozdrawiam władzę uchwałodawczą i władzę wykonawczą Międzyzdrojów. Dziękujemy, że jesteście takiej samej myśli, jak bardzo duża ilość mieszkańców Świnoujścia. Walczymy bezinteresownie, bo taki nasz obowiązek wobec mieszkańców, których reprezentujemy i którzy obdarzyli nas swoim zaufaniem i obowiązek wobec przyszłych pokoleń. Budując terminal kontenerowy na plaży, na Warszowie bezpowrotnie niszczymy przyrodę, plażę przepiękną, lasy i bezpowrotnie niszczymy szanse, aby w tym miejscu powstało miejsce dla wypoczynku, bezpiecznego życia i harmonijnego rozwoju Świnoujścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.