Strona główna / Lokalne / Ranking polskich plaż. Najlepsza w Świnoujściu

Ranking polskich plaż. Najlepsza w Świnoujściu

Świnoujście kolejny raz zostało uznane za najlepszy ośrodek plażowy na polskim wybrzeżu w rankingu portalu Onet.Podróże. Oceny polskich nadmorskich miejscowości, tego co oferują wypoczywającym, dokonują sami dziennikarze, którzy wcielając się w turystów już jedenasty rok z rzędu przemierzają polskie wybrzeże.

Oceniają nie tylko plaże, ale także infrastrukturę noclegową, gastronomiczną i rozrywkową.

Sposób tworzenia rankingu jest niezmienny od jego pierwszej edycji. Jego fundamentem jest odwiedzenie wszystkich nadmorskich kurortów tuż przed wakacjami – mówią autorzy rankingu. – Obserwujemy, notujemy, rozmawiamy z turystami i właścicielami mniejszych i większych biznesów nad naszym morzem. Odwiedzamy ponad 70 miejscowości i kąpielisk – wszystkie praktycznie w tym samym czasie. Mamy więc wiedzę na temat tego, jak wyglądają z tzw. pierwszej ręki. Dzięki temu łatwiej nam je porównać, a tym samym precyzyjniej ustalić pozycję w rankingu, czyniąc go na tyle obiektywnym, na ile jest to możliwe.

Świnoujście otrzymało 98 na 100 pkt. i zajęło 1. miejsce w rankingu. Wysoko oceniono nie tylko tradycyjnie już naszą plażę, ale równie dobrze ofertę gastronomiczną i atrakcje poza plażowe, w tym ofertę dla tych, którzy lubią aktywnie wypoczywać.

Na drugim miejscu w rankingu znalazła się Ustka, a na trzecim Kołobrzeg. Pierwszą dziesiątkę zamyka Gdynia. Sąsiadujące z nami Międzyzdroje powtórzyły swoją pozycję w ubiegłego roku – 13.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Jacek i Michał na zawodach w zimowym pływaniu w Gdyni

W dniach 4-5.02.2023 r. w Gdyni na Marinie Gdyńskiej odbyły się zawody zimowego pływania Gdynia …

5 komentarzy

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Plaża, to była kiedyś – teraz, to jest syf.

  2. Super bo nasza plaża jest najpiękniejsza i nie trzeba nigdzie wyjeżdżać.

  3. na plażu piju samogon

    najlepsza, najwięcej staruchów i Niemców no i teraz też najwięcej Ukraińców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.