Strona główna / Lokalne / Wydobycie miny morskiej. Policjanci pomogą w informowaniu o niebezpieczeństwie

Wydobycie miny morskiej. Policjanci pomogą w informowaniu o niebezpieczeństwie

W niedzielę rano w Świnoujściu zostanie przeprowadzona akcja wydobycia ważącej blisko tonę miny z okresu II wojny światowej. Niewybuch spoczywa na dnie, tuż przy torze wodnym Szczecin -Świnoujście.

Konieczna będzie ewakuacja około 160 osób mieszkających bezpośrednio przy trasie transportu miny na poligon wojskowy. Jak zapewnił nas młodszy inspektor Andrzej Mordak ze świnoujskiej policji przystąpią do pracy już w sobotę.

– Działania policjantów mają polegać na wsparciu dla wydziału zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta. Wspólnie ze służbami urzędu miasta, ze strażą miejską, nasi policjanci będą docierać do mieszkańców strefy zagrożonej, informować o potencjalnych zagrożeniach, uświadamiać, wręczać ulotki i instruować mówi mł. inspektor Andrzej Mordak ze świnoujskiej policji.

W związku z lokalizacją niebezpiecznej miny, konieczne będzie także zabezpieczenie terenu nie tylko od strony, ale także wody.

– Nasze łodzie będą obejmowały nadzorem akwen morski od strony Zalewu Szczecińskiego delty wstecznej Świny, w rejonie wyspy Karsibór, tak żeby ewentualnie zlokalizować biwakowiska, żeby docierać do turystów, wędkarzy, rybaków i uświadamiać o zakazie przebywania w dniu 14 lipca w strefie niebezpiecznej – mówi mł. inspektor Andrzej Mordak.

Minę z dna podejmą marynarze. Na czas transportu miny poza port wstrzymane zostanie kursowanie promów na obu świnoujskich przeprawach. Mogą wystąpić też krótkotrwałe ograniczenia w ruchu pociągów.

 

Zobacz również

Jacek i Michał na zawodach w zimowym pływaniu w Gdyni

W dniach 4-5.02.2023 r. w Gdyni na Marinie Gdyńskiej odbyły się zawody zimowego pływania Gdynia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.