Strona główna / Lokalne / Tunel zgodnie z planem. Wykonawca ma już projekt, składa wniosek o pozwolenie na budowę

Tunel zgodnie z planem. Wykonawca ma już projekt, składa wniosek o pozwolenie na budowę

Na jutro (środa 17 lipca 2019) wykonawca zapowiedział złożenie w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie wniosku o wydanie decyzji Zezwalającej na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) – budowa tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin. Dokument ma być wydany w ciągu 5 miesięcy. Po jego otrzymaniu rozpoczną się już prace budowlane

Zgodnie z harmonogramem wykonawca miał 10 miesięcy na wykonanie projektu oraz złożenie dokumentów o wydanie pozwolenia na budowę (ZRID). Termin został dotrzymany. Przypomnijmy, że umowa na zaprojektowanie i budowę tunelu w Świnoujściu pomiędzy Miastem Świnoujście a konsorcjum firm PORR S.A. (lider konsorcjum), PORR Bau GmbH, Gülermak Agir Sanayi Inşaat ve Taahhüt A.S oraz  Energopol – Szczecin S.A. została podpisana 17 września ubiegłego roku. Następnie konsorcjum powołało spółkę celową do realizacji zadania o nazwie Tunel-Świnoujście i to właśnie ona złoży jutro dokumenty do Wojewody Zachodniopomorskiego.

Po otrzymaniu pozwolenia, zgodnie z harmonogramem, na początku przyszłego roku, wykonawca ma rozpocząć prace budowlane. Samo wiercenie tunelu pod wodą przewidziane jest w marcu 2021 roku, a zakończenie całej inwestycji – we wrześniu 2022 roku.

Cała przeprawa będzie miała około 3,2 km długości, a sam tunel ok. 1,4 km i będzie najdłuższym podwodnym tunelem w Polsce. Zostanie wywiercony metodą TBM przy użyciu tarczy o średnicy 13 m. Wewnątrz będzie jezdnia o szerokości 11 m z pasami ruchu w obu kierunkach o szerokości 3,5 m i pasami awaryjnymi o szerokości 2 m.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Dzisiaj Dzień Kota. Pochwal się swoim mruczkiem

Gdzie lubią zasypiać wasze koty? Na kanapie, kolanach, łóżku, pod łóżkiem, w szafie, szufladzie, a …

Jeden komentarz

  1. Won z tunelem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.