Strona główna / Lokalne / Zmora na osiedlach. Kierowcy parkujący na chodnikach i trawnikach

Zmora na osiedlach. Kierowcy parkujący na chodnikach i trawnikach

Kierowcy parkujący swoje samochody w niedozwolonych miejscach to codzienność na osiedlach mieszkaniowych w Świnoujściu. Problem nasila się wraz z nadejściem sezonu wakacyjnego. Samochody parkowane są nie tylko na chodnikach, ale także trawnikach. Kierowcy na swoją obronę mają zawsze ten sam argument – brak miejsc postojowych.

Jeden z mieszkańców przesłał do naszej redakcji zdjęcie samochodu zaparkowanego przy ulicy Malczewskiego w Świnoujściu. Pojazd stoi częściowo zaparkowany na chodniku, a częściowo na wyschniętym trawniku.

– To jakiś absurd! Argument o braku miejsc postojowych jest głupi. Przecież nie trzeba parkować bezpośrednio pod klatką. Można zostawić samochód nieco dalej i przejść się na nogach. W pobliżu jest przecież ogromny parking przy urzędzie miasta, kolejny – płatny przy ulicy Matejki – mówi mieszkaniec.

Zobacz również

Stowarzyszenie ze Świnoujścia chce rozwijać technologię odnawialnych źródeł energii

Po 7 miesiącach od podpisania Listu Intencyjnego związanego z powstaniem Uznamsko-Wolińskiej Doliny Wodorowej w dniu …

3 komentarze

 1. A co Żmurkiewicz z Michalską robią aby przy stałym przyroście liczby samochodów w mieście zabezpieczyć odpowiednią ilość miejsc parkingowych? Ile parkingów wielopoziomowych w ostatnich latach wybudowali w mieście? Odp.0 A ile wybudowaki parkingów jednopoziomowych? Odp. kilka. A potrzeb jest wiele, wiele więcej.I to jest przyczyna że kierowcy parkują gdzie popadnie bo cywilizowanych miejsc po prostu brakuje.

  • pytasz co robią … powstają miejsca jednopoziomowe – poszukaj w sieci a ilość znajdziesz!
   Wielopoziomowe przecież są w planie , wszyscy wiedzą gdzie , a jak masz dobrą firmę budowlana nie firmę krzak to możesz wybudować myślę taki parkingowiec.
   Rozwiązanie problemu jest bardzo proste : rejestracja aut do 7 lat od daty produkcji i zapewniam ,że po kilku latach miejsca będą stać wolne. Skansen ! to jest to co w dużych ilościach rejestruje się w tym mieście…
   Czas popatrzeć na to przez pryzmat zdrowia – zamień autko na rowerek, więcej się ruszaj , do sklepu 200 m nie musisz jeżdzić po zakupy za 20 zł autem tylko możesz iść z tzw buta!
   Zapewniam ,że dla posiadaczy aut będzie coraz gorzej ( mam taką nadzieje)
   Ograniczać, wprowadzać zakazy, budować parkingi ale nie za darmo , promować inne napędy bardziej ekologiczne w fazie eksploatacji .
   Aut jest za dużo i czas to zmniejszyć !

 2. Jako kierowca jestem w stanie wiele zrozumieć ale tego rodzaju parkowanie? Rozumiem, że ów kierowca nigdy pieszo nie chadzał, nigdy wózka z dzieckiem i zakupami nie pchał – bo przecież „ja i moje auto jest najważniejsze”.
  Koledze z tego auta pogratulować…najwidoczniej u niego w „mieście” tak się parkuje (nr rej. ZGL 5…5).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.