Strona główna / Lokalne / Przerwana podróż ze sfałszowanym prawem jazdy

Przerwana podróż ze sfałszowanym prawem jazdy

30-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego 12 lipca zatrzymała w Świnoujściu Straż Graniczna. Mężczyzna kierował volkswagenem T4 i do kontroli okazał funkcjonariuszom sfałszowane ukraińskie prawo jazdy.

Strażnicy graniczni z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu zatrzymali furgonetkę do kontroli drogowej po tym, jak zjechała z promu przybyłego ze Szwecji. Kierowca okazał ukraińskie prawo jazdy, ale funkcjonariusze nabrali podejrzeń odnośnie wiarygodności dokumentu. Sprawdzenie w bazie danych wskazało, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. W tej sytuacji został doprowadzony do pomieszczeń służbowych, a dokument poddany badaniu. Jego analiza nie pozostawiła żadnych wątpliwości, że był fałszywy.

30-latek został zatrzymany. Dzień później usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów. Podejrzany przyznał się do zarzuconego mu czynu, skorzystał z dobrowolnego poddania się karze zaproponowanej przez prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu w wysokości 5 tys. zł i został zwolniony.

Zobacz również

23-latek zszedł z promu ze Szwecji i trafił prosto za kratki

Trzech Polaków i obywatela Ukrainy zatrzymali 5 i 6 lipca na gdańskim lotnisku oraz w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.