Strona główna / Lokalne / Tak bawiono się przed laty, gdy nie było komputerów i telefonów komórkowych
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tak bawiono się przed laty, gdy nie było komputerów i telefonów komórkowych

Kto jeszcze pamięta kapsle, klasy, gumę i podchody? W Świnoujściu przywracają dawne zabawy do łask. W czwartek będzie okazja, aby zobaczyć dzieci bawiące się w tradycyjne podwórkowe gry.

– Przypominamy, dziś (18.07) plac zabaw przy Szpitalu Miejskim w Świnoujściu w godz.: 14:00 – 18:00 będzie okazja pograć w klasy. Czasem wystarczy kawałek sznurka, kilka patyków, aby świetnie się bawić. Wystarczy przyjść, wszystko pokażemy – zachęca Marek Szymański ze szczecińskiej Fundacji Kamienica 1.

Warto zatem wylogować nasze dziecko z komputera, wziąć za rękę i przyprowadzić do Parku Zdrojowego, aby nauczyć zabawy w zośkę, czy szczura.

Rodzice i dziadkowie także są mile widziani. To dobra okazja, aby przypomnieć sobie zasady podwórkowych gier, a może nawet samemu wziąć w nich udział?

 

Zobacz również

Piłka koszykowa dziewcząt w ramach liceliady 2022/2023

W środę 1 lutego, w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się …

Jeden komentarz

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Co pokolenie, to te dzieci coraz większe dzbany, że nie potrafią sobie czasu zorganizować na świeżym powietrzu, chociaż im się nie dziwię, bo nic im nie wolno, tetrykom przeszkadzają, robią zdjęcia i strzelają z dupy, place zabaw przy domach zamienione na parkingi, wspólnoty się poodgradzały jak chytrusy i psy ogrodnika, powalone babcie w mózg z piaskownic porobiły sobie kwietniki z wyschniętymi chwastami, wszędzie zakazy gry w piłkę i wszystko zalane betonem przez bandę aparatczyków.
    Chore czasy.
    Kiedyś tak nie było…
    Cieszę się, że miałem normalne i wspaniałe dzieciństwo, a tym dzieciom po prostu współczuję podłych czasów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.