Strona główna / Lokalne / Nowe niebieskie koperty dla kierowców

Nowe niebieskie koperty dla kierowców

Świnoujście dba o zmotoryzowanych niepełnosprawnych kierowców. W oparciu wnioski wyznaczane są niebieskie koperty. Tych w mieście powstało w ostatnich tygodniach kilka.

– W Świnoujściu jest niemal 80 oznakowanych miejsc do parkowania dla osób z niepełnosprawnością. Ta ilość cały czas się zmienia, na przykład w 2017 roku tych miejsc było 68. Powstają głównie przy obiektach użyteczności publicznej, przy poczcie, bankach, urzędach, ale nie tylko, bo staramy się także ułatwić kierowcom z niepełnosprawnością dostęp do takich miejsc jak plaża, promenada, czy centra handlowe – mówi Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu.

Niebieskie koperty są szersze i dłuższe od standardowego miejsca do parkowania. Za nieuprawniony postój w takim miejscu można dostać 500 zł mandatu i 5 pkt. karnych.

Zobacz również

W Świnoujściu przygotowują polsko-ukraiński festyn

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na pierwszy w Świnoujściu Festyn Integracyjny, polsko-ukraiński, który odbędzie się …

2 komentarze

  1. Te miejsca to chyba powstały bo miasto wolała je przeznaczyć niepełnosprawnym a tam zawsze stały auta tych co do urzędu przyjeżdżali i nie mieli gdzie zaparkować.

  2. Miejsca dla niepełnosprawnych na DRODZE POŻAROWEJ??? Chyba, że jakimś cudem droga P.POŻ. przestała już nią być

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.