Strona główna / Lokalne / Nowe niebieskie koperty dla kierowców

Nowe niebieskie koperty dla kierowców

Świnoujście dba o zmotoryzowanych niepełnosprawnych kierowców. W oparciu wnioski wyznaczane są niebieskie koperty. Tych w mieście powstało w ostatnich tygodniach kilka.

– W Świnoujściu jest niemal 80 oznakowanych miejsc do parkowania dla osób z niepełnosprawnością. Ta ilość cały czas się zmienia, na przykład w 2017 roku tych miejsc było 68. Powstają głównie przy obiektach użyteczności publicznej, przy poczcie, bankach, urzędach, ale nie tylko, bo staramy się także ułatwić kierowcom z niepełnosprawnością dostęp do takich miejsc jak plaża, promenada, czy centra handlowe – mówi Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu.

Niebieskie koperty są szersze i dłuższe od standardowego miejsca do parkowania. Za nieuprawniony postój w takim miejscu można dostać 500 zł mandatu i 5 pkt. karnych.

Zobacz również

Umowa na “Mulnik” podpisana. Centrum usług powstanie za dwa lata

Pierwsze prace rozpoczynające inwestycję polegającą na rewitalizacji terenów powojskowych rozpoczną się już niebawem. Umowa została …

2 komentarze

  1. Te miejsca to chyba powstały bo miasto wolała je przeznaczyć niepełnosprawnym a tam zawsze stały auta tych co do urzędu przyjeżdżali i nie mieli gdzie zaparkować.

  2. Miejsca dla niepełnosprawnych na DRODZE POŻAROWEJ??? Chyba, że jakimś cudem droga P.POŻ. przestała już nią być

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.