Strona główna / Lokalne / „Papieros na plaży to obciach dla twarzy”

„Papieros na plaży to obciach dla twarzy”

Międzyzdroje od lat wspierają wszelkie akcje, które: edukują, promują i realizują działania związane z ochroną środowiska. Jako Gmina włączyliśmy się w działanie Gazety.pl pt. ”Plaża bez peta”. Akcja ma na celu edukację wszystkich plażowiczów, by nie palili i nie rzucali niedopałków na plażach, bo stanowi to ogromną szkodę dla środowiska. Swoje przedsięwzięcie gazeta.pl połączyła z Greenpace, który traktuje ten problem szerzej i bardziej systemowo. Tegoroczna akcja Greenpace nosi nazwę #BezPlastiku. 

Już w najbliższą niedzielę 21 lipca br. mieszkańcy i turyści przebywający w Międzyzdrojach będą mogli  dowiedzieć się o tym sami i dołączyć do działań organizacji na rzecz zmniejszenia plastiku jednorazowego użytku. Od godz. 10:00 do 18:00 przy hotelu Vienna House Amber Baltic, Greenpeace zaprasza do rodzinnej strefy #BezPlastiku.

Dwa razy dziennie, o godz. 10:30 i 16:30, Greenpeace zabierze wszystkich chętnych na spacer po plaży. Ale nie będzie to wędrowanie krajoznawcze, tylko naukowe. Wszystkie napotkane po drodze śmieci zostaną poddane audytowi. Wspólnie z Greenpeace sprawdzimy, jakie odpady można najczęściej spotkać nad polskim wybrzeżem. Ta wiedza da konkretną odpowiedź, o jakie produkty (nieuwzględnione dziś w przepisach unijnych) trzeba rozszerzyć listę, aby plaże i inne miejsca w Polsce stały się wolne od petów i plastiku.

A w godz. od 10:00 do 15:00 przy molo dzięki zaangażowaniu nurków z Black Angels Divers prowadzone będzie sprzątanie fragmentów dna morskiego Bałtyku. Osoby nurkujące zapraszamy do wspólnego sprawdzenia , co kryje się pod taflą wody.

To nie wszystkie czekające nas atrakcje związane z ekologią. Już w poniedziałek 22 lipca br. od godz. 14:00 na skwerze rekreacyjnym przy Alei Gwiazd „Wakacje z Klimatem” czyli piknik ekologiczny. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Będą stanowiska eksperckie, warsztaty, konkursy oraz heppeningi. Będzie można pograć w ekologiczne gry, jak również posłuchać fragmentów książek , które przeczyta Krystyna Czubówna. Zapraszamy do Międzyzdrojów! Tutaj nie będziesz się nudzić!

Zobacz również

Pracowita “przerwa zimowa” drogowców

Wykonawcy pomimo kalendarzowej zimy wykorzystują obecne dość korzystne warunki pogodowe do wykonywania robót na inwestycjach …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.