Strona główna / Lokalne / Budżet Obywatelski 2020. Sześć „twardych” i pięć „miękkich”

Budżet Obywatelski 2020. Sześć „twardych” i pięć „miękkich”

11 wniosków wpłynęło od mieszkańców jako propozycje do Budżetu Obywatelskiego 2020. Teraz są sprawdzane pod względem formalno – prawnym oraz merytorycznym. 26 sierpnia 2019 r. na stronie internetowej Miasta Świnoujście oraz w Biuletynie Informacji Publicznej zostaną opublikowane listy projektów dopuszczonych do głosowania oraz (wraz z uzasadnieniem) tych odrzuconych.

6 wniosków dotyczy kategorii „Budowa, modernizacja lub remont elementu infrastruktury miejskiej oraz zakupy inwestycyjne”, czyli tzw. projektów twardych. Kolejny 5 należy do kategorii „Przedsięwzięcie o charakterze zdrowotnym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym”, czyli tzw. projektów miękkich.

– To już szósta edycja Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Za każdym razem wpływa kilka tysięcy głosów. To świadczy o dużym zainteresowaniu mieszkańców.  Także i w tej edycji gorąco namawiam wszystkich do oddania swojego głosu. Świnoujście to mała ojczyzna nas wszystkich świnoujścian  i wszyscy powinniśmy się angażować w sprawy, które dotyczą jej rozwoju.

26 sierpnia 2019 r. zostaną ogłoszone na stronie internetowej Miasta oraz w BIP wyniki weryfikacji projektów – listy projektów dopuszczonych do głosowania oraz odrzuconych wraz z uzasadnieniem negatywnej weryfikacji. Jeśli któryś z projektów nie zostanie dopuszczony, jego autor będzie miał czas na odwołanie.

Głosowanie mieszkańców na dopuszczonymi projektami rozpocznie 10 września i potrwa do 27 września 2019. W tym samym miesiącu zaplanowano spotkania konsultacyjne autorów projektów z mieszkańcami miasta oraz publiczna prezentacja projektów przez autorów.

Wyniki głosowania i zwycięskie projekty poznamy w październiku 2019 r. Dokładna data uzależniona jest od liczby głosów i czasu potrzebnego do ich weryfikacji i podliczenia.

To już 6. edycja Budżetu Obywatelskiego w Świnoujściu. Zasady, tryb przeprowadzenia BO oraz wysokość środków  przeznaczonych na realizację zwycięskich wniosków ustaliła Rada Miasta Świnoujście. Pełna kwota BO 2020 wynosi 2.200.031,83 zł., czyli w wysokości 0,5973% wydatków Gminy zawartych w sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2018 rok.

Koszt realizacji jednego projektu inwestycyjnego (tzw. twardego) nie może przekroczyć 1 mln złotych, a miękkiego (czyli o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym) – 40 tys. złotych.

 BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.