Strona główna / Lokalne / Na razie koniec marzeń o molo w Świnoujściu

Na razie koniec marzeń o molo w Świnoujściu

Niemiecki armator Adler Schiffe nie chce budować mola wspólnie ze spółką Zdrojowa Invest, a miasta nie stać w tej chwili na to, aby zrealizować inwestycję.

– Na razie koniec tego projektu, który miał być realizowany wspólnie z prywatnym inwestorem. Mam na myśli firmę Adler Schiffe oraz Zdrojowa Invest. Po przeanalizowaniu kosztów inwestor doszedł do wniosku, że nie będzie partycypował w budowie i nie zrealizuję tego obiektu – mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

Nie powstały żadne projekty dotyczące budowy mola, a jedynie wizualizacje i koncepcje. Według nich pomost spacerowy miałby mieć pół kilometra długości, a na jego końcu mogłyby dopływać statki. Koszt mógłby wynieść kilkadziesiąt milionów złotych.

– Dzisiaj nie mamy warunków, aby partycypować, czy współfinansować ze spółką Zdrojowa budowy mola. Mamy dzisiaj tak zaawansowane fronty inwestycyjne i takie duże obciążenie finansowe, że musimy zakończyć to co rozpoczęliśmy. Jeżeli zrealizujemy rozpoczęte zadania i te zaplanowane na kolejne lata, to nie widzę powodu abyśmy nie wybudowali w przyszłości, wspólnie ze spółką, takiego molo. Dziś molo jest potrzebne, ale nie jest priorytetem – dodaje prezydent Świnoujścia.

Warto wiedzieć, że pomimo planów związanych z budową nowego nadmorskiego pomostu, niegdyś w mieście znajdowała się już taka budowla. Poniemieckie molo rozebrano pod koniec lat 50-tych XX wieku.

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

7 komentarzy

 1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  To dobrze, że nie będzie mola, bo molo zniszczy panoramę plaży i podzieli ją na dwie części.
  Naszymi molami są Falochrony o których inne nadmorskie miasta mogą pomarzyć.
  Urzędnicze wzorowe mongoły umysłowe już zaczynają betonować plażę, zniszczyli wszystko i jeszcze tym przybłędą mało.

  • No tak, to najlepiej zburzyć wszystko, niech rosną krzewy i drzewa, będziemy na brzeg przedzierać się maczugą

 2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Miasta na nic nie stać na nic, bo rządzą nim pasożyty i aparatczyki, które przejadają i przepierdalają publiczne pieniądze na głupoty, fanaberię „Betonowej Damy”.

 3. To niemieckie to niemiecki a co Polski ,Polskie za 20 lat powiedzą wypad

 4. Jak to możliwe że przez 70 lat nie udało się zbudować mola w Świnoujściu podczas gdy Niemcom udało się zbudować trzy 🙂

 5. logiczne.. Adler to cwaniaki chcieli posiadać wyłączność na dokowanie do molo swoją i tylko swoją flotą a tu za 4-5 lat nasza ŻŚ tez będzie posiadać taka możliwość więc konkurencja ….
  Proponuje aby już dziś Prezydent i jego doradcy dokonali analizy inwestycji dla Adler przy Wybrzeże Władysława , może np. zmienić zasady ? i już za 2-3 lata wprowadzić tam ponownie statki ŻŚ i postawić Dworzec Morski ?? Temat jest bardzo podobny do tematu UBB.
  To w temacie Adler . Sama Zdrojowa z miastem nie postawi tego molo NIGDY a gdyby już to się stało , każdy mieszkaniec tego miasta będzie miał pretensje ,że wejście jest … płatne.

  • a czemu ma nie byc platne? w Sopocie jest i jakos działa. Niech bedzie platne i na siebie zarabia. a na koncu nie tylko statki ale i port jachtowy, jak w Sopocie, działa i wyglada super.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.