Strona główna / Lokalne / Wejście na plażę od Powstańców Śląskich gotowe ma być do końca tygodnia

Wejście na plażę od Powstańców Śląskich gotowe ma być do końca tygodnia

Wejście na plażę od Powstańców Śląskich gotowe ma być do końca tygodnia. Tak deklaruje wykonawca inwestycji konsorcjum MCC – Molewski. Całość jest już „wykorytowana” ustawione są krawężniki wyznaczające szerokość wejścia. Na większości jest gotowa także podbudowa. 

Nie ulega wątpliwości, że to najważniejsze wejście na świnoujską plażę. Dlatego zakończenie jego budowy jest bardzo pilne.

W poniedziałek (22 lipca) pracownicy ustawiali odpowiednią geometrię, tak by po ułożeniu płytek woda nie tworzyła kałuż, a odpływała w odpowiednim kierunku do wyznaczonych wpustów. Tylko na samej plaży trwały jeszcze prace przy podbudowie. Przedstawiciel wykonawcy zapewniał, że upora się z tym zadaniem do końca  bieżącego tygodnia.

Wejście to ma szczególne znaczenie, bo będzie ona także służyło jako wjazd na plażę dla samochodów technicznych i ratunkowych. Dlatego podbudowa pod nim jest mocniejsza niż w przypadku innych wejść.

Jednocześnie z wejściem wykonana ma być nawierzchnia brakującego odcinka Promenady Zdrowia (pomiędzy ulicami: Powstańców Śląskich i Energetyków).

Trwają także wzmożone prace przy budowie wejścia/wjazdu na drugim, skrajnym krańcu promenady, na przedłużeniu ul. Małachowskiego.

Źródło: UM Świnoujście

 

 

 

Zobacz również

Wstępnie policzono pieniądze zebrane przez WOŚP w Świnoujściu

Podczas 31. Finału WOŚP w Świnoujściu wolontariusze zebrali 194 800,00 zł – poinformował Harcerski Sztab WOŚP. …

3 komentarze

 1. Strasznie długo się grzebią – DRAMAT !

 2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Ale się z tym pier____________ą.

 3. Witam, aż się samo nasuwa pytanie : A co z wejściem od ulicy Bałtyckiej ?
  Pomijam już fakt, ze to pierwsze wejście po przekroczeniu granicy. Chyba to nie najlepiej świadczy o nas. Chciałoby się nawet powiedzieć, ze powinno być nasza wizytówką. Przecież właśnie od tej strony przyjeżdża spora liczba naszych sąsiadów .
  Może warto się nad tym zastanowić i COŚ z tym zrobić?
  Pozdrawiam serdecznie W.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.